Zamknij

Ołeksandr Usyk nowym mistrzem świata. Ukrainiec wypunktował Joshuę

25.09.2021 23:28
Joshua - Usyk
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Ołeksandr Usyk pokonał Anthony'ego Joshuę i odebrał Brytyjczykowi pasy WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej. Ukrainiec wygrał jednogłośnie na punkty.

  • Ołeksandr Usyk pokonał Anthony'ego Joshuę i odebrał Brytyjczykowi pasy WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej
  • Ukrainiec pokonał czempiona jednogłośnie na punkty
  • W kontrakcie była zawarta klauzula obowiązkowego rewanżu

Anthony Joshua już raz stracił pasy federacji WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej. Odebrał mu je Andy Ruiz Jr, ale w rewanżu dość szybko Brytyjczyk odzyskał tytuły. Teraz znajdzie się w podobnej sytuacji. Faworyzowany AJ, przed własną 65-tysięczną publicznością, która zasiadła na stadionie Tottenhamu w Londynie, nie sprostał Ołeksandrowi Usykowi, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z królewską kategorią wagową. Dla niego był to zaledwie trzeci pojedynek.

- To będzie łatwa walka dla Usyka - mówił tuż przed starciem jego agent. Łatwa na pewno nie była, ale zakończyła się tak, jak przewidywał: przekonującym zwycięstwem jego podopiecznego. Ukrainiec pokazał się z bardzo dobrej strony, ulubieniec gospodarzy zaś zawiódł, przede wszystkim poprzez anemiczny styl boksowania.

Anthony Joshua - Ołeksandr Usyk [WYNIK]

Usyk od początku miał plan na tę walkę: jak najwięcej się ruszać, zmieniać tempo, atakować od początku rund, zaznaczać swoją przewagę i nie dać się trafić statycznemu przeciwnikowi. AJ z kolei postawił na jeden kończący cios, ale ten się nie przydarzył. Zamiast tego sam mógł trzy razy wylądować na deskach, w tym tuż przed ostatnim gongiem.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, komu należy się zwycięstwo. Punktowali jednogłośnie na korzyść Usyka: 117-112, 116-112, 115-113.

W umowie zawarto zapis o obowiązkowym rewanżu, dlatego wkrótce możemy spodziewać się drugiej odsłony tej hitowej walki.

Zapis relacji z walki Joshua - Usyk

RadioZET.pl