Zamknij

Tak Ołeksandr Usyk rozbił Anthony'ego Joshuę. Zobacz najlepsze momenty

26.09.2021 10:40

Anthony Joshua - Ołeksandr Usyk WIDEO SKRÓT FRAGMENTY. Ołeksandr Usyk w walce wieczoru gali w Londynie pokonał jednogłośnie na punkty Anthony'ego Joshuę i odebrał mu pasy federacji WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej. Zobacz najlepsze momenty tego pojedynku.

Joshua - Usyk WIDEO
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News
  1. Joshua - Usyk: Pięściarze chcą rewanżu
  2. Joshua - Usyk WIDEO: Zobacz skrót walki

Walka Anthony Joshua - Ołeksandr Usyk przyciągnęła na stadion Tottenhamu w Londynie 65 tysięcy widzów. Miejscowi kibice liczyli na kolejną skuteczną obronę tytułów mistrza świata federacji WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej przez 31-latka z Watfordu, ale Ukrainiec miał zupełnie inny plan. - To będzie dla niego łatwe zadanie - przekonywał przed pojedynkiem agent zawodnika z Symferopolu. Łatwo nie było, ale z przebiegu walki Usyk był zdecydowanie lepszy i sędziowie jednogłośnie wypunktowali jego zwycięstwo: 117-112, 116-112, 115-113.

Ukrainiec, który jeszcze do niedawna rywalizował w kategorii cruiser, był wyraźnie szybszy, bardziej dynamiczny, to on nadawał tempo i kontrolował przebieg wydarzeń, podczas gdy Brytyjczyk czekał na swoją szansę, zadawał mało ciosów i polował na jedno kończące uderzenie. Joshua dwa razy się zachwiał - wyglądało jak potknięcie, ale poprzedzone było akcją rywala, a w ostatniej rundzie tylko gong i liny uratowały go przed upadkiem na deski. Usyk wygrał bezdyskusyjnie.

Joshua - Usyk: Pięściarze chcą rewanżu

Statystyki potwierdziły, że Ukrainiec był wyraźnie lepszy, m.in. zadał 309 ciosów przednią ręką, z których 52 doszło celu; Joshua miał 427 uderzeń i tyle samo skutecznych. Usyk częściej trafiał sierpowymi, hakami, krzyżowymi - 96, przy 71 Joshuy.

- Było kilka momentów, kiedy Anthony mocno mnie naciskał, ale to nic specjalnego. Walka potoczyła się dokładnie tak, jak się spodziewałem - mówił nowy mistrz świata. - Nie postawiłem sobie za cel znokautowanie przeciwnika. Mocno go trafiłem, jednak usłyszałem z narożnika, abym po prostu wykonywał swoją pracę, a nie nastawiał się na nokaut - tymi słowami skomentował końcówkę walki.

Obaj zawodnicy zapowiedzieli już, że chcą rewanżu. Taką możliwość dawała im klauzula zapisana w kontraktach, która zostanie aktywowana. Nie jest jeszcze znana data, ale promotr Eddie Hearn uważa, że może on nastąpić w lutym lub marcu 2022 roku.

Joshua - Usyk WIDEO: Zobacz skrót walki

Zobacz najlepsze momenty z walki Anthony Joshua - Ołeksandr Usyk.

RadioZET.pl/PAP/giel/ cegl/