Zamknij

Joshua - Usyk: Kiedy i o której odbędzie się walka? [GODZINA, DATA]

25.09.2021 07:42
Joshua - Usyk GODZINA DATA
fot. Alan Stanford/Imago Sport and News/East News

Anthony Joshua - Oleksandr Usyk GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się walka o pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej? GODZINA i DATA walki Joshua - Usyk.

  1. Joshua - Joshua: kiedy odbędzie walka?
  2. Joshua - Usyk GODZINA, DATA: kiedy walka?

Joshua - Usyk GODZINA DATA. Anthony Joshua po perturbacjach związanych z sensacyjną porażką z Andy Ruizem Jr. powrócił na zwycięską ścieżkę i w kolejnych pojedynkach rewanżował się Amerykaninowi oraz pokonał Kubrata Pulewa. Brytyjczyk po raz ostatni pojawił się w ringu 12 grudnia 2020. Teraz jego przeciwnikiem będzie dobrze znany w Polsce ze zwycięstwa z Krzysztofem Głowackim Ukrainiec Oleksandr Usyk. Stawką starcia będą pasy federacji WBO, IBF, WBA oraz IBO w wadze ciężkiej.

Dla leworęcznego pięściarza z Symferopolu będzie to dopiero trzecia walka w królewskiej kategorii. W debiucie uporał się z Chazzem Whiterspoonem, a następnie wypunktował Derecka Chisorę. Bardzo szybko dostał zatem szansę konfrontacji z czempionem wagi ciężkiej.

Joshua - Joshua: kiedy odbędzie walka?

- Wiem, jakie są atrybuty Usyka i pracowałem nad tym, by je zniwelować. Kluczowe będzie rozmieszczenie moich stóp, ułożenie rąk, wyczucie czasu i odpowiednie ustawienie na ciosy kontrujące. To wszystko, czego potrzeba, by zdeklasować tak sprytnego przeciwnika. Chcę dać tłumowi ekscytujący występ, godny tego fantastycznego stadionu - mówił AJ. Dodał, że nie zamierza wdawać się w brudne gierki, bo ma ogroomny szacunek do rywala.

Anthony Joshua i Oleksandr Usyk w karierze amatorskiej zdobywali m.in. złote medale olimpijskie w Londynie. Pierwszy z nich triumfował w kategorii super ciężkiej, drugi w ciężkiej.

Joshua - Usyk: Transmisja. Gdzie obejrzeć walkę w TV i online stream?

Joshua - Usyk GODZINA, DATA: kiedy walka?

Walka Anthony Joshua - Oleksandr Usyk odbędzie się w sobotę 25 września na stadionie Tottenhamu Hotspur. Wydarzenie wieczoru powinno rozpocząć się ok. godz. 23.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl