Zamknij

Data rewanżowej walki Joshua - Ruiz potwierdzona!

Andreas Nicolaides
09.08.2019 19:46
Joshua - Ruiz DATA rewanżu
fot. TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Joshua - Ruiz: Kiedy walka? DATA rewanżu została oficjalnie potwierdzona. Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr wejdą do ringu jeszcze w tym roku. Sprawdź wszystkie informacje dotyczące rewanżowej walki o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto wygra rewanżową walkę Joshua - Ruiz?

Liczba głosów:

Joshua - Ruiz to walka, na którą czekają wszyscy kibice boksu na świecie. Obaj pięściarze spotkali się 1 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Sensacyjnym zwycięzcą pojedynku okazał się Andy Ruiz i odebrał rywalowi mistrzowskie pasy federacji WBO, IBF i WBA wagi ciężkiej. Dla Anthony'ego Joshuy była to pierwsza porażka w karierze na zawodowym ringu.

Joshua - Ruiz. Kiedy? DATA walki rewanżowej

Rewanż Joshua - Ruiz był pewny, bo taki zapis widniał w kontrakcie na pierwszą walkę - w przypadku zwycięstwa Ruiz jest zobowiązany dać Brytyjczykowi kolejną walkę. Ta nie odbędzie się jednak - jak spekulowano - w Wielkiej Brytanii, a w... Arabii Saudyjskiej.

Rewanżowa walka Joshua - Ruiz odbędzie się 7 grudnia 2019 roku.

Przed tym pojedynkiem trudno wskazać faworyta, bo Ruiz udowodnił swoją wartość w pierwszym starciu. To Joshua jest teraz pod ogromną presją. Druga z rzędu porażka byłaby mocnym ciosem dla jego kariery, którą budował tak wiele lat.

Joshua - Ruiz 2. Rewanż - DATA. Kiedy walka?

Wszyscy czekają przecież na pojedynek Joshuy z Deontayem Wilderem, którego stawką byłyby wszystkie mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Zanim jednak do tego dojdzie Brytyjczyk musi odzyskać swoje tytuły.

Walka Joshua - Ruiz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Relacja i wynik z tego starcia oczywiście na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN