Zamknij

Joshua zarobi fortunę na walce z Ruizem. Jego rywal 6 razy mniej

07.12.2019 09:13
Joshua vs Ruiz 2
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Anthony Joshua zarobi gigantyczne pieniądze na walce z Andym Ruizem. Jego rywal, mimo że jest aktualnym mistrzem świata i posiadaczem pasów WBO, IBF, WBA i IBO , otrzyma dużo mniej. Walka Joshua - Ruiz 2 na żywo na sport.radiozet.pl już w sobotę, 7 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Anthony Joshua jest jedną z największych, o ile nie największą gwiazdą światowego boksu. Jego porażka w pierwszej walce z Andym Ruizem była jedną z największych sensacji XXI wieku. Mimo tego, że w czerwcu stracił wszystkie pasy mistrzowskie, zachował status, który pozwala mu otrzymać za walkę aż sześć razy więcej niż Ruiz. Joshua ma zarobić aż 85 milionów dolarów, podczas gdy jego rywal "tylko" 13.

Anthony Joshua - ile zarobi za walkę z Ruizem?

Łączna gaża dla obu pięściarzy będzie czwartą największa w historii boksu. Więcej "zarabiały" tylko walki z udziałem Floyda Mayweathera. Sam "The Money" za starcie z Mannym Pacquiao otrzymał ponad 250 milionów dolarów.

Joshua vs Ruiz: Gdzie obejrzeć walkę? Transmisja w TV i online

Joshua stanie do swojej 24. walki w karierze. W dotychczasowych 23 starciach odniósł 22 zwycięstwa, w tym aż 21 przed czasem. Jedyną porażkę poniósł 1 czerwca 2019 roku, gdy sensacyjnie przegrał właśnie z Ruizem. Aktualny mistrz ma w dorobku 34 zawodowe walki i legitymuje się bilansem 33 zwycięstw. Porażkę zanotował tylko w 2016 roku, przegrywając z Josephem Parkerem.

Walka Joshua vs Ruiz 2 na żywo odbędzie się w sobotę, 7 grudnia. Relacja online na sport.radiozet.pl od godz. 21.30.

RadioZET.pl/AN