Zamknij

Joshua - Pulew: Karta walk gali w Londynie. Kto walczy?

12.12.2020 06:39
Joshua - Pulew: Karta walk
fot. Alan Stanford/Imago Sport and News/East News

Karta walk gali Joshua - Pulew zapowiada się niezwykle interesująco. W trakcie wydarzenia zobaczymy walki z udziałem dwóch Polaków: Mariusza Wacha i Nikodema Jeżewskiego. Kto walczy na gali w Londynie? Jakie walki oprócz pojedynku Anthony Joshua vs Kubrat Pulew?

  • Walką wieczoru gali boksu w Londynie 12 grudnia będzie starcie Anthony Joshua - Kubrat Pulew
  • W karcie walk gali Joshua - Pulew znalazło się dwóch polskich zawodników: Mariusz Wach i Nikodem Jeżewski
  • Gala w Londynie Joshua - Pulew odbędzie się w sobotę, 12 grudnia. Transmisja tylko w PPV

Joshua - Pulew to oczywiście najważniejsze starcie sobotniej gali. Jego stawką będą mistrzowskie pasy wagi ciężkiej federacji IBF, WBO, WBA i IBO, które należą do Brytyjczyka. Dla Joshuy będzie to pierwsza walka od roku. Ostatni raz mierzył się w grudniu 2019 roku z Andym Ruizem Jr, kiedy to w rewanżu odzyskał utracone wcześniej pasy. Porażka z Ruizem jest jedyną jego w zawodowej karierze. Podobnym bilansem może pochwalić się jego rywal. Kubrat Pulew stoczył na zawodowych ringach 29 pojedynków, z czego 28 wygrał i zaliczył tylko jedną porażkę. Przegrał jednak z nie byle kim, bo z samym Władimirem Kliczką.

Karta walk gali Joshua - Pulew w Londynie to także dwa niezwykle interesujące dla polskich kibiców pojedynki. W pierwszym Nikodem Jeżewski skrzyżuje rękawice z Lawrencem Okoliem. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale stawką tego pojedynku może być mistrzowski pas WBO w wadze junior ciężkiej. Warto też podkreślić, że Jeżewski w niemalże ostatniej chwili zastąpił w tej walce Krzysztofa Głowackiego, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Joshua - Pulew: Gdzie obejrzeć walkę? Transmisja tylko w PPV

Drugą walką z udziałem polskiego zawodnika jest starcie wagi ciężkiej, w którym Mariusz Wach spotka się z Hughiem Furym, krewnym mistrza federacji WBC, Tysona Fury'ego. Dla polskiego zawodnika będzie to już 43. walka w karierze. Ostatni raz w czerwcu 2020 roku walczył z Kevinem Johsonem i wygrał decyzją sędziów.

Karta walk gali Joshua - Pulew w Londynie, 12 grudnia:

  • Anthony Joshua vs Kubrat Pulew
  • Lawrence Okolie vs Nikodem Jeżewski
  • Hughie Fury vs Mariusz Wach
  • Martin Bakole vs Sergey Kuzmin
  • Qais Ashfaq vs Ashley Lane
  • Florian Marku vs Alex Fearon
  • Macaulay McGowan vs Kieron Conway

Anthony Joshua vs Kubrat Pulew: Kiedy i o której godzinie walka?

Gala w Londynie Joshua - Pulew odbędzie się w sobotę, 12 grudnia. Relacja i wyniki walka na żywo na sport.radiozet.pl.