Zamknij

Nie żyje dwukrotny mistrz świata w boksie. Chorował na Alzheimera

17.08.2019
Aktualizacja: 17.08.2019 11:44
Jose Napoles
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Jose "Mantequilla" Napoles, dwukrotny bokserski mistrz świata w wadze półśredniej, zmarł w piątek w Meksyku w wieku 79 lat - poinformowała na swojej stronie internetowej Światowa Federacja Bokserska. Urodzony na Kubie pięściarz cierpiał na cukrzycę i chorobę Alzheimera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jose Napoles urodził się na Kubie i na początku kariery reprezentował w ringu ten kraj. W 1969 roku otrzymał obywatelstwo Meksyku, do którego uciekł, gdy Fidel Castro wpisał boks zawodowy na listę sportów zakazanych. Łącznie stoczył 88 walk, odniósł 81 zwycięstw i doznał siedmiu porażek. Aż 54 pojedynki zakończył przed czasem.

Jose Napoles nie żyje. Dwukrotny mistrz świata w boksie cierpiał na chorobę Alzheimera

Karierę zakończył w 1975 roku, a piętnaście lat później jego nazwisko trafiło do Światowej Galerii Sław Boksu.

- Do samego końca był jednym z najodważniejszych wojowników na świecie. Choć walczył z różnymi chorobami, to i tak brał udział w imprezach federacji WBC, zawsze się uśmiechając. Przyjaciele i fani zawsze podziwiali go jako człowieka i wojownika - napisano we wspomnieniu na stronie internetowej federacja WBC.

Kilka lat temu światowe media ujawniły, że były mistrz świata żyje w biedzie. "Mantequilla" od wielu lat poważnie chorował m.in. na cukrzycę i Alzheimera.

RadioZET.pl/PAP/MG