Jorge Rodrigo Barrios otarł się o śmierć. Były mistrz świata kilkukrotnie dźgnięty nożem

03.01.2020 11:04
Były mistrz świata dźgnięty nożem
fot. Jorge Rodrigo Barrios/Instagram

Jorge Rodrigo Barrios został zaatakowany podczas zabawy sylwestrowej. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem. Na szczęście były mistrz świata w boksie przeżył.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Jorge Rodrigo Barrios świętował nadejście Nowego Roku na imprezie w Cordobie, gdzie bawił się ze swoją rodziną. W pewnym momencie Argentyńczyk padł ofiarą ataku nożownika. Na szczęście rany nie były głębokie i były mistrz świata nie odniósł poważnych obrażeń. Po zdarzeniu trafił do szpitala, który powinien opuścić w najbliższym czasie.

- Jorge bawił się z rodziną na imprezie karaoke. Obok niego siedział facet, w pewnym momencie przytulił go i czymś szturchnął. Jorge wstał, myśląc cały czas, że to zabawa. I nagle okazało się, że krwawi. Miał kilka ran – opisywała zdarzenie siostra pięściarza, Edith Barrios.

Po ataku napastnik ukradł ofierze portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon. Po kilku godzinach został zatrzymany przez policję.

Jorge Rodrigo Barrios w 2005 roku wywalczył tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior lekkiej. Dwukrotnie obronił pas, ale w końcu stracił go w pojedynku z Joanem Guzmanem. Po kilkuletniej przerwie powrócił na ring w 2018 roku. Od tego czasu wygrał trzy walki.

RadioZET.pl/bokser.org