Zamknij

Jon Jones aresztowany. Szef UFC: "W jego głowie drzemie wiele demonów"

25.09.2021 11:36
Jon Jones aresztowany
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Jon Jones, zawodnik wprowadzony właśnie do Hall of Fame organizacji UFC, został aresztowany tuż po tej ceremonii. Lista zarzutów jest długa i obejmuje m.in. przemoc domową. - W jego głowie drzemie wiele demonów - skomentował szef Ultimate Fighting Championship Dana White.

Jon Jones jest legendą najpotężniejszej organizacji MMA na świecie - UFC. W latach 2011-2015 oraz 2018-2020 był mistrzem w wadze półciężkiej. Przegrał tylko jedną walkę, i to nie sportowo, a poprzez dyskwalifikację za nieprzepisowe uderzenie łokciem Matta Hamilla.

Oprócz niesamowitych umiejętności 34-latek z Rochester ma wielki talent do pakowania się w kłopoty. Wielokrotnie trafiał do aresztu m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu i posiadanie marihuany, musiał brać udział w programach dla osób uzależnionych czy uczyć innych, że "jazda na podwójnym gazie" nie jest najlepszym rozwiązaniem. W 2015 roku stracił pas UFC za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanym i posiadanie narkotyków. Teraz kolejny raz wpadł w ręce policji, a lista zarzutów jest jeszcze dłuższa niż zwykle.

Jon Jones aresztowany w Las Vegas

Jon Jones stawił się w Las Vegas na uroczystości wprowadzenia go do Hall of Fame UFC za walkę z Alexandrem Gustafssonem. Kilka godzin później został aresztowany przez miejscowych funkcjonariuszy pod zarzutami pobicia, przemocy domowej, potrącenia i zniszczenia pojazdu należącego do innej osoby. Wyznaczono za niego kaucję.

Zawodnik nie odniósł się do tych wydarzeń, sprawy nie chciał komentować też jego agent. Bardziej rozmowny był szef UFC Dana White. - Sprowadzanie tego gościa do Las Vegas z jakiegokolwiek powodu nie jest dobrym rozwiązaniem. To już nawet nie jest szokujące. Gdy go tu sprowadzamy, to już prawie można oczekiwać takiej sytuacji. Nie można go tu przywozić nawet na 12 godzin, żeby wprowadzić go do Hall of Fame. Wiele demonów drzemie w głowie tego faceta - mówił mediom.

Aktualnie mistrzem UFC w wadze półciężkiej jest Jan Błachowicz, który wielokrotnie rzucał wyzwanie Jonesowi. Do pojedynku jednak na razie nie doszło.

RadioZET.pl/mmarocks.pl