Zamknij

Joanna Jędrzejczyk poznała nazwisko kolejnej rywalki

Krzysztof Sobczak
06.02.2017 14:30
Joanna Jędrzejczyk
fot. EastNews

Jessica Andrade (16-5, 5 KO, 7 Sub) będzie kolejną rywalką mistrzyni UFC w wadze słomkowej, Joanny Jędrzejczyk. O planowanej walce poinformował prezydent najpotężniejszej organizacji MMA na świecie, Dana White.

Zagłosuj

Czy Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny obroni pas mistrzowski UFC?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Minionej nocy Brazylijka, po bardzo efektownej walce, pokonała jednogłośnie na punkty Angelę Hill i zapewniła sobie 16 zwycięstwo w karierze. Starciem zachwycony był White, który przyznał, że "to był jeden z najlepszych pojedynków w historii kobiecego MMA". Dodał, że Andrade dostanie szansę walki o mistrzostwo w wadze słomkowej.

Zobacz także

- Oczywiście, że dostanie walkę o pas mistrzowski. To była piękna wojna, można tylko sobie wyobrazić jak, efektownym pojedynkiem będzie Andrade vs. Jędrzejczyk - powiedział prezydent UFC.

Na razie nie są znane żadne szczegóły polsko-brazylijskiego starcia. Jędrzejczyk przyznała niedawno, że do ewentualnej, piątej już obrony pasa mogłoby dojść w maju tego roku.

Polka po raz ostatni pojawiła się w oktagonie w listopadzie 2016 roku. Wówczas pokonała na punkty inną reprezentantkę biało-czerwonych, Karolinę Kowalkiewicz.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS