Joanna Jędrzejczyk poznała nazwisko kolejnej rywalki

06.02.2017 14:30
sport

Jessica Andrade (16-5, 5 KO, 7 Sub) będzie kolejną rywalką mistrzyni UFC w wadze słomkowej, Joanny Jędrzejczyk. O planowanej walce poinformował prezydent najpotężniejszej organizacji MMA na świecie, Dana White.

Joanna Jędrzejczyk fot. EastNews
Zagłosuj

Czy Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny obroni pas mistrzowski UFC?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Minionej nocy Brazylijka, po bardzo efektownej walce, pokonała jednogłośnie na punkty Angelę Hill i zapewniła sobie 16 zwycięstwo w karierze. Starciem zachwycony był White, który przyznał, że "to był jeden z najlepszych pojedynków w historii kobiecego MMA". Dodał, że Andrade dostanie szansę walki o mistrzostwo w wadze słomkowej.

- Oczywiście, że dostanie walkę o pas mistrzowski. To była piękna wojna, można tylko sobie wyobrazić jak, efektownym pojedynkiem będzie Andrade vs. Jędrzejczyk - powiedział prezydent UFC.

Na razie nie są znane żadne szczegóły polsko-brazylijskiego starcia. Jędrzejczyk przyznała niedawno, że do ewentualnej, piątej już obrony pasa mogłoby dojść w maju tego roku.

Polka po raz ostatni pojawiła się w oktagonie w listopadzie 2016 roku. Wówczas pokonała na punkty inną reprezentantkę biało-czerwonych, Karolinę Kowalkiewicz.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS

Oceń