Zamknij

UFC 223: Twarz Joanny Jędrzejczyk po walce [ZDJĘCIE]

Maciej Walasek
08.04.2018 13:30
Joanna Jędrzejczyk
fot. East News

Joanna Jędrzejczyk przegrała jednogłośnie na punkty z Rose Namajunas. Polka otrzymała wiele ciosów na twarz, co odbiło się na jej wyglądzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Początek pojedynku z 25-letnią Amerykanką (8-3), której rodzina pochodzi z Litwy, był wyrównany, jednak to rywalka zadała więcej celnych ciosów. Jędrzejczyk miała spore problemy, nie radziła sobie szczególnie w stójce.

Zobacz także

Aktywna i agresywnie walcząca Namajunas z powodzeniem zatrzymywała ataki Jędrzejczyk, która jednak stopniowo odzyskiwała swój rytm i zaliczała coraz więcej udanych akcji. Pochodząca z Olsztyna zawodniczka przeszła do ofensywy i zaczęła spychać przeciwniczkę na siatkę.

Jej przewaga rosła, ale w ostatniej rundzie to obrończyni mistrzowskiego pasa wykonała decydującą akcję. Na 20 sekund przed końcem pojedynku sprowadziła Jędrzejczyk do parteru, co miało zasadniczy wpływ na końcową ocenę 25-minutowej walki.

MTE1Ny5qLiQtbj0fGBYsOClUPAAaASU7MV49VgAQLm0nCC9KBEJ0Z3cIEUANQXlldAR5V18BKg==
fot. kadr z wideo

Pięć miesięcy temu w nowojorskiej Madison Square Garden Namajunas odebrała Polce mistrzowski pas. W trzeciej minucie i trzeciej sekundzie pierwszej rundy niepokonana do tej pory w zawodowej karierze Jędrzejczyk padła na deski i wobec nieustannego gradu ciosów Amerykanki oraz odklepania sędzia zakończył walkę.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

UFC 223: Joanna Jędrzejczyk skomentowała porażkę

Narodowa Gala Boksu 2018: Zobacz oficjalny zwiastun [WIDEO]

RadioZET.pl/PAP/MW