Zamknij

Rywalka Joanny Jędrzejczyk ostro ją zaatakowała. Jest odpowiedź Polki

12.10.2021 14:18
Joanna Jędrzejczyk ostro zaatakowana przez zawodniczkę UFC. Jest odpowiedź Polki
fot. Las Vegas Sun/Associated Press/East News

Joanna Jędrzejczyk odpowiedziała Marinie Rodriguez, zawodniczce UFC, która zaczepiła ją w jednym z wywiadów. Brazylijka stwierdziła, że naszą zawodniczkę powinno się usunąć z rankingu wagi słomkowej. - Rozmowy na ten temat prowadzę z UFC, a nie przez medialne przepychanki – powiedziała Jędrzejczyk w rozmowie z TVP Sport.

Joanna Jędrzejczyk jest obecnie drugą zawodniczką w rankingu wagi słomkowej UFC. Ostatnia walka Polki odbyła się w marcu 2020 roku – po niejednogłośnej decyzji sędziów przegrała z Weili Zhang. Marina Rodriguez, która walczy w tej samej kategorii wagowej co Polka, stwierdził, że nasza zawodniczka powinna zostać usunięta z rankingu UFC.

 Szczerze mówiąc, Joanna już powiedziała, że nie chce ze mną walczyć. Bądźmy szczerzy, sama nie powinna być już sklasyfikowana, bo nie walczy od bardzo dawna. Problem w tym, że okupuje bardzo wysokie miejsce. Jest mnóstwo dziewczyn walczących dwa-trzy razy w roku, próbując się tam przedrzeć. A jej miejsce jest niedostępne – stwierdziła.

Joanna Jędrzejczyk odpowiada Rodriguez: "rozmowy prowadzę z UFC, a nie przez media"

W rozmowie z TVPSPORT.PL Jędrzejczyk odpowiedziała na zaczepkę Rodriguez.– Nie będę się do tego odnosić. Mam inne podejście do prowadzenia biznesu. Rozmowy na temat walk i negocjacje prowadzę z władzami UFC, a nie przez medialne przepychanki. Niektórzy, dostając do ręki mikrofon nie wiedzą, jak z niego skorzystać. Nawet bez startów i zajmując się prywatnymi biznesami, cały czas pozostawałam w formie. Od ponad miesiąca jestem już w mocnym trybie treningowym, trenuję dwa razy dziennie. W pierwszym tygodniu przyszłego roku wylatuję do ATT na Florydzie, gdzie będę przygotowywała się do kolejnego pojedynku – powiedziała w rozmowie dla TVPSPORT.PL.

Jędrzejczyk poinformowała też, że jej najbliższa walka może odbyć się w pierwszym kwartale 2022 roku.

RadioZET.pl/TVP Sport