Walka Joanny Jędrzejczyk odwołana? Poważne problemy byłej mistrzyni

09.10.2019 18:34
Joanna Jędrzejczyk
fot. ZUMAPRESS.com/EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk miała zmierzyć się z Michelle Waterson na gali UFC na Florydzie. Jak informuje serwis sportv.globo.com, walka Polki może się nie odbyć, ponieważ była mistrzyni nie osiągnęła danej wagi, jaką ustalono w kontrakcie pojedynku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Joanna Jędrzejczyk po porażce w 2017 roku z Rose Namajunas nadal próbuje dojść do najwyżej formy. W ostatnich czterech walkach, przegrała aż trzy. W kolejnym pojedynku jej rywalką miała być Michelle Waterson. Zawodniczki zdecydowały, że walka odbędzie się w wadze słomkowej (52,2 kg).

Okazuje się, że była mistrzyni będzie ważyła więcej. Zespół Polki miał już powiadomić władze największej organizacji MMA o tym problemie. To nie spodobało się Waterson, która uznała, że nie będzie walczyć z Jędrzejczyk w tzw. umownym limicie wagowym. Mimo tego reprezentantka Polski zostanie w karcie walk, ale jej przeciwniczką będzie Angela Hill.

Z kolei Michelle Waterson otrzymała propozycję walki na gali UFC 244 w Nowym Jorku, gdzie stanie do walki z byłą mistrzynią, Jessicą Andrade. Inną możliwością jest przesunięcie terminu walki Jędrzejczyk z Waterson. Organizacja UFC jeszcze nie wysłała oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

RadioZET.pl/espn.com