Zamknij

"Jesteśmy zszokowani". Nagła śmierć 19-letniej mistrzyni

02.12.2021 09:13
Aryna Biktimirowa
fot. Instagram/Aryna Biktimirowa/screen

Aryna Biktimirowa nie żyje. Rosjanka, która jeszcze miesiąc temu wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w taekwondo, zmarła nagle w wieku 19 lat. - Nie możemy zrozumieć, co się mogło stać. Jesteśmy zszokowani - powiedział trener Biktimirowej, Daniel Gorbunow.

Jeszcze pod koniec października Aryna Biktimirowa brała udział w mistrzostwach Europy w taekwondo, które odbywały się w Grecji. Rosjance udało się tam wywalczyć złoty medal.

W środę, 1 grudnia dotarły jednak tragiczne informacje o nagłej śmierci zawodniczki. Przyczyny zgonu nie są na tę chwilę znane.

"Jesteśmy zszokowani". Nagła śmierć 19-letniej mistrzyni

- Nie możemy zrozumieć, co mogło się stać. Nie miała żadnych przewlekłych chorób. Przed każdymi zawodami sportowcy są badani - powiedział trener Biktimirowej, Daniel Gorbunow, w rozmowie z kp.ru.

- Kiedy przechodziła badania przed wyjazdem na mistrzostwa Europy, była całkowicie zdrowa. To, co się stało, sprawiło, że jesteśmy zszokowani - dodał.

Chwilę przed śmiercią miała świszczący oddech i zemdlała

Jak informują rosyjskie media, chwilę przed śmiercią miała świszczący oddech i straciła przytomność. Lekarze zdążyli jeszcze podjąć próbę reanimacji, ale ta okazała się nieskuteczna.

- Była prawdziwą gwiazdą. Nie tylko w sporcie, ale także muzyce i nauce. Wybrała dla siebie niestandardowy zawód, marzyła o zostaniu radiofizykiem - zakończył Gorbunow.

Aryna Biktimirowa miała zaledwie 19 lat.

RadioZET.pl/kp.ru