Zamknij

Marcin Najman murem za Jerzym Brzęczkiem: "Bonito zrobił błąd"

20.01.2021 13:14
Marcin Najman skomentował zwolnienie Brzęczka
fot. Mateusz Jagielski/East News

Marcin Najman, były mistrz Europy w kickboxingu, a obecnie ekspert TVP Info, skomentował zwolnienie Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. "Bonito popełnił błąd" - napisał na Twitterze o decyzji prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

  • Marcin Najman na Twitterze skomentował zwolnienie Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
  • "El Testostern", w przeciwieństwie do kibiców i dziennikarz, uważa, że to błędna decyzja prezesa Zbigniewa Bońka
  • Przy okazji Najman tradycyjnie skrytykował Krzysztofa Stanowskiego

Marcin Najman przygotowuje się obecnie do pożegnalnej walki z "Taxi Złotówą", ale cały czas pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. Niekiedy występuje również w roli eksperta TVP Info. Wypowiadał się już m.in. na temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, polskiego weta do unijnego budżetu czy urody liderki Strajku Kobiet Marty Lempart. Ostatnio regularnie atakuje - ze wzajemnością - Krzyszofa Stanowskiego. Wkrótce panowie mają się spotkać w celu przekazania "Niebieskiej kurtki Najmana", którą dziennikarz wylicytował na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zwolnieniu z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji kraju Jerzego Brzęczka. Decyzja Zbigniewa Bońka zszokowała niemal wszystkich, włącznie z członkami zarządu centrali, ale w większości przypadków została odebrana pozytywnie. Innego zdania jest jednak Najman, na którego głos w tej sprawie czekała cała Polska.

Marcin Najman broni Jerzego Brzęczka

Marcin Najman skomentował zwolnienie Brzęczka, a przy okazji, tradycyjnie, skrytykował Krzysztofa Stanowskiego.

"Gość wprowadza drużynę do Euro, ma zdecydowanie dodatni bilans meczów, a takie szumowiny typu Stanowski go obśmiewają. Szumowiny, których największe osiągnięcie i ryzyko, jakie ponieśli, to gdy zagrali w totolotka. Bonito zrobił błąd" - napisał "El Testosteron".

Na koniec odniósł się do wpisu syna Jerzego Brzęczka, Roberta. "Gratuluje Syna Trenerze! To najważniejsze zwycięstwo!" - podkreślił Najman.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie były powody zwolnienia selekcjonera i kto go zastąpi na stanowisku. Więcej szczegółów mamy poznać podczas zapowiedzianego na czwartek 21 stycznia spotkania online z dziennikarzami. Relacja na żywo z konferencji Bońka od godz. 15 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl