Zamknij

Joanna Jędrzejczyk przegrała z Zhang. Owacje na stojąco w Las Vegas [WIDEO]

08.03.2020 09:02
Jędrzejczyk vs Zhang
fot. Twitter/screen

Joanna Jędrzejczyk przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Weili Zhang na gali UFC 248 w Las Vegas i pas mistrzowski w wadze słomkowej pozostał w rękach Chinki. Zawodnicy i kibice zgotowali obu zawodniczkom owację na stojąco, a w mediach społecznościowych nie brakuje opinii, że była to najlepsza walka w historii UFC.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwie pierwsze rundy toczyły się pod dyktando Zhang, która skutecznie kontrowała wszelkie próby skracania dystansu przez "JJ" i zasypywała ją mocnymi ciosami. W drugim starciu próbowała obalenia, jednak ta akcja zakończyła się klinczem.

W trzeciej odsłonie walka się wyrównała. Jędrzejczyk odpowiadała Zhang przede wszystkim kopnięciami, a ta miała coraz większe kłopoty kondycyjne. Mimo zmęczenia czwarta runda znów należała do bardzo dobrze wyprowadzającej kombinacje Zhang. Olsztynianka zaś zmagała się z ogromną opuchlizną na czole, co sprawiało problemy, ale nie na tyle, by przerwać pojedynek.

Jędrzejczyk vs Zhang: Sędziowie punktowali na korzyść Chinki

Ostatnią część Polka rozegrała taktycznie, od czasu do czasu doskakiwała z ciosami, ale to nie wystarczyło. Sędziowie punktowali 48-47, 47-48, 48-47 na korzyść Weili Zhang, która tym samym po raz pierwszy w karierze obroniła pas mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

- Od trzeciej rundy walczyłam z olbrzymim guzem na czole, który bardzo mi dokuczał. Głowa też od tamtej pory nie mogła złapać równowagi. Ale taki jest nasz sport, gratuluję Weili, bo jest wielka. Ja byłam na nią dziś gotowa i cieszę się, że stworzyłyśmy wspaniałe widowisko. Jestem dumna z siebie i swojego teamu. Dziękuję moim bliskim - w tym tacie i siostrze - za to, że byli tu dziś ze mną. Pozostanę mistrzynią bez względu na to, czy mam, czy też nie mam pasa - oceniła po walce olsztynianka.

"To była jedna z najlepszych walk w historii. Gratulacje dla Zhang, "JJ, jesteśmy z Ciebie dumni. Jesteś legendą" - napisał później na Twitterze inny Polak w UFC, Jan Błachowicz. Zawodnicy i kibice zgotowali bohaterkom wieczoru owację na stojąco.

Dla Joanny Jędrzejczyk była to czwarta porażka w sześciu ostatnich walkach. Weili Zhang z kolei jest niepokonana w UFC - wygrała wszystkie pięć pojedynków.

RadioZET.pl/PAP