Joanna Jędrzejczyk walczy z czasem i z wagą. Zapewnia, że będzie gotowa

10.10.2019 16:38
Jędrzejczyk vs Waterson
fot. Jason Silva/EastNews

Ważą się losy starcia Joanna Jędrzejczyk vs Michelle Waterson. Polka walczy z czasem, by zrzucić zbędne kilogramy i zmieścić się w ustalonym limicie wagowym. Zapewnia jednak, że będzie gotowa i pojedynek z Amerykanką odbędzie się zgodnie z planem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O problemach ze zrobieniem wagi i możliwym odwołaniu walki Jędrzejczyk vs Waterson informował serwis sportv.globo.com. Olsztynianka odpowiedziała na te plotki w wywiadzie dla ESPN.

- Czy coś mi umknęło? Czy dzisiaj jest ważenie? Dzisiaj jest piątek, tak? Nie, dzisiaj jest środa. Nic nie powoduje, bym miała się stresować. A to właśnie ja w tej sytuacji powinnam niby być najbardziej zestresowana, a nie jestem - przyznała rozzłoszczona Polka.

Ważne w tym wszystkim jest również stanowisko Waterson, która nie godzi się na walkę w umownym limicie. Amerykanka w ostrych słowach skomentowała problemy Jędrzejczyk. - Nazywa się królową wagi słomkowej, a nie potrafi zrobić limitu? Niech zrobi wagę! Ja jestem na nią gotowa - mówiła.

Jędrzejczyk vs Waterson: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć walkę?

Jędrzejczyk ma jednak wyjście awaryjne. UFC już zabezpieczyło się na wypadek niewypełnienia limitu przez Polkę i zaoferowało jej walkę w wadzie do 120 funtów z Angelą Hill. 34-letnia Amerykanka gotowa jest podjąć wyzwanie, ale o tym, czy będzie taka konieczność, dowiemy się dopiero po piątkowym ważeniu.

Walka Jędrzejczyk vs Zhang na PGE Narodowym?

Mimo problemów Polka jest bardzo pewna siebie, zgodnie z planem stawiła się na treningu medialnym i kolejny raz zapowiedziała swoje zwycięstwo z Michelle Waterson. Co ciekawe, w jej kontrakcie pojawił się zapis, że kolejna walka musi być mistrzowską. Rywalką olsztynianki - oczywiście przy jej zwycięstwie - będzie Chinka Weili Zhang, a pojedynek - z uwagi na problemy Chinki z wizą do Stanów Zjednoczonych - może odbyć się na PGE Narodowym w Warszawie.

Gala UFC Fight Night 161 z walką wieczoru Jędrzejczyk vs Waterson odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę.

RadioZET.pl/mma.pl