Zamknij

Jędrzejczyk brutalnie znokautowana. Potężna obrotówka w oktagonie [WIDEO]

12.06.2022 09:45
Joanna Jędrzejczyk Weili Zhang nokaut
fot. Twitter screen/runningmma

Joanna Jędrzejczyk powróciła do oktagonu na rewanżowe starcie z Weili Zhang. Pojedynek nie odbył się jednak pod dyktando Polki, która została brutalnie znokautowana w drugiej rundzie. 

Przypomnijmy, że Joanna Jędrzejczyk i  Weili Zhang wchodziły ze sobą do oktagonu po raz drugi. 7 marca 2020 roku zwyciężyła Chinka, ale szacunek fanów zyskały obie zawodniczki, ponieważ pojedynek został uznany za walkę roku w światowym MMA.

Polka nie miała styczności ze stalową klatką przez 826 dni, dlatego też wszyscy przed galą w Singapurze byli ciekawi, jak na tle tak wymagającej rywalki zaprezentuje się Jędrzejczyk.

Brutalna obrotówka Zhang [WIDEO]

Początkowo wyglądało to obiecująco dla naszej zawodniczki. Polka korzystała z niskich kopnięć i uderzeń pięściami, jednak potem inicjatywę zaczęła przejmować Zhang. Chinka zmuszała swoją rywalkę do desperackiej defensywy w efekcie czego Jędrzejczyk spędziła większość rundy na plecach.

W drugiej rundzie 34-latka znowu od początku starała się atakować w stójce. Niestety po jednej z kombinacji lewy-prawy, Zhang skontrowała i wyprowadziła efektowne obrotowe uderzenie pięścią, które wyłączyło prąd Polce.

Walka została przerwana po dwóch minutach i dwudziestu ośmiu sekundach drugiej rundy. Zaraz po ogłoszeniu werdyktu Jędrzejczyk zapowiedziała zakończenie kariery. Z kolei dla Zhang wygrana oznacza, że stanie ona przed szansą na odzyskanie pasa UFC w wadze słomkowej, który aktualnie należy do Carli Esparzy.

RadioZET.pl