Zamknij

Tragedia młodej bokserki. Jeanette Zacarias Zapata zmarła kilka dni po nokaucie

03.09.2021 11:23
 Jeanette Zacarias Zapata nie żyje. Zmarła kilka dni po nokaucie
fot. https://twitter.com/BoxingNewsED/status/1433703808203378700

Nastoletnia bokserka Jeanette Zacarias Zapata zmarła kilka dni po tym, jak została znokautowana podczas walki na gali w Montrealu. Młoda zawodniczka otrzymała w ringu dwa bardzo mocne ciosy, po których miała napad padaczki i musiała zostać przetransportowana do szpitala. 

Meksykanka Jeanette Zacarias Zapata miała 18 lat. Startowała w wadze półśredniej. W zeszłą sobotę młoda zawodniczka brała udział w walce z Marie Pier Houle na gali GVM Gala International w Montrealu.

Osiemnastolatka trafiła do szpitala po tym, jak rywalka wymierzyła je dwa ciosy – lewy podbródkowy i prawy sierpowy. Jak podawali obserwatorzy walki, Zapata miała po nich atak padaczki. W czwartek po południu zmarła w szpitalu.

- Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jeanette Zacarias Zapaty. Rodzina dziewczyny poinformowała nas, że Jeanette zmarła o 15:45. Cały nasz zespół jest wstrząśnięty – napisał promotor walki Yvon Michel.

Na wieść o śmierci swojej przeciwniczki zareagowała też Marie Pier Houle. - Boks niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. To nasza praca, pasja. Nigdy, ale to przenigdy, nie miałam zamiaru ani planów, by w ringu skrzywdzić moją oponentkę – napisała bokserka.

RadioZET.pl/BBC