Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jarrell Miller wpadł na dopingu. Śmiesznie niska kara dla pięściarza

30.04.2019 12:38
sport

Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO), który 1 czerwca miał stoczyć bój o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO), został zawieszony na pół roku za stosowanie niedozwolonych środków. Zdaniem większości ekspertów, to śmiesznie niska kara, nieadekwatna do przewinienia.

Jarrell Miller zawieszony na pół roku za stosowanie dopingu fot. Alan Stanford/Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Walka Joshua vs Miller miała się odbyć 1 czerwca w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku, a jej stawką były pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej. Amerykanin swoją wielką szansę przegrał jeszcze przed pierwszym gongiem, bo oblał aż trzy testy antydopingowe. W jego organizmie wykryto endurobol, ludzki hormon wzrostu oraz EPO.

Miller dwukrotnie zapierał się, by zażywał zakazane środki, a ugiął się dopiero po wykryciu EPO. - Spierniczyłem to i obrałem złą drogę - przyznał w jednym z wywiadów.

Jarrell Miller zawieszony na pół roku

W związku z dopingiem federacja WBA ukarała Amerykanina półrocznym zawieszeniem, które obowiązuje od marca. Teoretycznie więc "Big Baby" będzie mógł wrócić do ringu w październiku. Dla wielu ekspertów ta kara to "parodia" i wprost nazywają ją "śmieszną".

RadioZET.pl/Twitter/KS

Oceń