Zamknij

Jan Błachowicz z wizytą u premiera Mateusza Morawieckiego

30.09.2020 12:04
Jan Błachowicz
fot. Instagram/Jan Błachowicz

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Janem Błachowiczem. - Rano odwiedził mnie sam mistrz, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek - napisał szef rządu na Facebooku.

- Rano odwiedził mnie sam Mistrz! Jan Błachowicz, nowy król, czy jak wolą branżowi specjaliści, książę MMA z Cieszyna, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek - napisał premier. - Porozmawialiśmy trochę przy kawie o sportowej codzienności i wielkich planach na przyszłość, ale też pożartowaliśmy i obejrzeliśmy piękny mistrzowski pas federacji UFC (robi wrażenie!). Chciałbym codziennie spotykać ludzi z taką pasją i determinacją jak Jan! Dziękuję Mistrzu! - dodał.

Jan Błachowicz u premiera Mateusza Morawieckiego

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki. Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

"Cieszyński Książe", jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

RadioZET.pl/PAP/AN