Zamknij

Morawiecki pogratulował Błachowiczowi. Ujmujące słowa premiera

27.09.2020 11:45
Mateusz Morawiecki
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Mateusz Morawiecki w bardzo sympatycznych słowach pogratulował Janowi Błachowiczowi zdobycia mistrzowskiego pasa UFC. - Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC; to była biało-czerwona noc w Abu Zabi; Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa - napisał premier.

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki.

Jan Błachowicz mistrzem UFC kategorii półciężkiej

- Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna! To zachwyty, które rozbrzmiewają dzisiaj w świecie mieszanych sztuk walki wagi po kosmicznym zwycięstwie polskiego czempiona Jana Błachowicza. Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC - napisał na Facebooku szef rządu.

- To była biało-czerwona noc w Abu Zabi. Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa. Panie Janie, gratuluję. Wielka sprawa - dodał Morawiecki.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

UFC 253. Błachowicz pokonał Reyesa i zdobył mistrzowski pas

"Cieszyński Książę", jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/AN