Zamknij

Jan Błachowicz - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego?

09.11.2021 20:00
Jan Błachowicz u Kuby Wojewódzkiego
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego, który pojawi się w programie TVN we wtorek 9 listopada? Sylwetka Jana Błachowicza: kim jest, co osiągnął, jakie ma sukcesy, ile ma lat i czy jest aktywny na Instagramie. Sprawdź, kim jest Jan Błachowicz, gość w programie Kuby Wojewódzkiego.

Jan Błachowicz będzie jednym z gości Kuby Wojewódzkiego w programie, który zostanie wyemitowany w stacji TVN we wtorek 9 listopada o godz. 22:40. Obok niego na kanapie zasiądzie aktorka Paulina Gałązka, jedna z aktorek występujących w filmie "Dziewczyny z Dubaju".

"We wtorek u mnie Dziewczyna z Dubaju Paulina Gałązka i Chłopak z Abu Dhabi Jan Błachowicz. Kim są prawdziwe dziewczyny z Dubaju i o co chodzi w konflikcie Pani Dody i Pana Emila. Oraz dlaczego nie oddał pasa i co na to wszystko Jean-Claude van Damme" - tymi słowami Kuba Wojewódzki zapowiedział swój najbliższy program.

Kim jest Jan Błachowicz? Co o nim wiadomo? [sylwetka, sukcesy w UFC, rodzina]

Jan Błachowicz jest jednym z najlepszych zawodników MMA i jednym z dwojga polskich mistrzów - obok Joanny Jędrzejczyk - najpotężniejszej organizacji mieszanych sportów walki na świecie, UFC (Ultimate Fighting Championship). Po pas sięgnął 26 września 2020 roku (wygrana z Dominickiem Reyesem), a potem obronił mistrzostwo dzięki jednogłośnej decyzji sędziów w konfrontacji z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Niestety 30 października stracił tytuł po porażce w Abu Zabi z Gloverem Teixeirą.

- Przed samą walką czułem się dobrze. W szatni, jak robiłem rozgrzewkę, czułem się dobrze. Moje ciosy były mocne, chęć walki była, był tzw. ogień. Ale w momencie jak się zamknęły drzwi oktagonu, coś się wydarzyło w pierwszym spięciu z Gloverem i później już nie istniałem w tej walce. I nie wiem dlaczego, ale głęboko wierzę, że dojdę do tego, co się wydarzyło. I dostanę szansę powrotu na szczyt oraz na odzyskanie tego, co straciłem w sobotę - mówił.

"Cieszyński Książę" ma 38 lat. Urodził się 24 lutego 1983 roku. Jest zaręczony z siostrą Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego, Dorotą Jurkowską. 15 grudnia 2020 roku parze urodził się syn Janek junior.

Błachowicz jest aktywny w mediach społecznościowych - na Instagramie śledzi go 800 tys. fanów, na Facebooku niespełna 600 tys., a na Twitterze 123 tys.

Zagrał w nowym filmie "Pitbull" Patryka Vegi.

RadioZET.pl/PAP/Jerzy Jakobsche, pp, wkp