Zamknij

Jan Błachowicz stoczy kolejną walkę w UFC. Znamy nazwisko jego przeciwnika

02.12.2021 10:24
Jan Błachowicz - Aleksandar Rakic - DATA, TERMIN
fot. Sean M. Haffey/Getty AFP/East News

Jan Błachowicz stoczy pierwszą walkę od kiedy przegrał z Gloverem Teixeirą. Polski mistrz UFC (28-9 MMA, 11-6 UFC) w głównym pojedynku wieczoru będzie rywalizował z Aleksandarem Rakiciem (14-2 MMA, 6-1 UFC)

Walka  Jan Błachowicz – Aleksandar Rakić odbędzie się 26 marca na gali UFC Fight Night - poinformował portal MMAJunkie.usatoday.com. Póki co, federacja nie podała całej karty walki ani miejsca, w którym odbędzie się gala.

Błachowicz stracił pas wagi półciężkiej w październiku, po  walce z Gloverem Teixeira na gali UFC 267. Wcześniej Polak wygrał pięć walk z rzędu, w tym z niepokonanym mistrzem UFC Israelem Adesanyą.

Jan Błachowicz- Aleksandar Rakić. Kolejna walka Polaka w UFC

Rakić podpisał umowę z UFC w marcu 2017. Zadebiutował w niej 2 września 2017 w walce z Francimarem Barrosem na gali UFC Fight Night 115 w Rotterdamie w Holandii. Wygrał walkę przez jednogłośną decyzję.

Austriak do tej pory przegrał tylko jedną walkę UFC (na siedem stoczonych). Rakić okazał się słabszy od Volkana Oezdemira. Od tamtej pory stoczył dwa pojedynki w UFC – wygrał z Anthonym Smithem i Thiago Santosem.

RadioZET.pl/PAB