Pobity były trener Władimira Kliczki walczy o życie. Ma krwiaka mózgu

09.10.2019 11:29
James Ali Bashir walczy o życie
fot. AP/East News

James Ali Bashir walczy o życie. Były trener Władimira Kliczki został pobity podczas piątkowej ceremonii ważenia przed walką Shields vs Habazin, a we wtorek ponownie trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali u niego krwiaka mózgu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas ceremonii ważenia Bashir, aktualnie prowadzący Ivanę Habazin, miał obrażać przede wszystkim siostrę Claressy Shields. "Siadaj na d... małpo, zanim sprzedam ci liścia" - cytują jego słowa media. Po sprzeczce trener odszedł, usiadł na krześle i wówczas został uderzony przez początkowo nieznanego sprawcę. Okazał się nim brat amerykańskiej pięściarki, Artis Mack, który w przeszłości trzy razy siedział już w więzieniu m.in. za posiadanie broni i próbę podpalenia.

Były trener Władimira Kliczki czy Ołeksandra Usyka trafił do szpitala z licznymi złamaniami kości twarzy, a walka Shields vs Habazin została odwołana.

James Ali Bashir ma krwiaka mózgu

Bashir szybko został zwolniony z kliniki, ale we wtorek ponownie źle się poczuł i wrócił na oddział. Tym razem sytuacja jest poważniejsza - na jego mózgu powstały skrzepy i doszło do krwawienia. Prawdopodobnie czeka go operacja.

Były trener Kliczki pobity na ceremonii ważenia [WIDEO + ZDJĘCIA]

- Mój brat, legendarny trener James Ali Bashir ponownie został przewieziony do szpitala z powodu krwiaka mózgu. Teraz bardzo potrzebuje waszej modlitwy!! To koszmar - napisała menedżerka Bashira Sylvana Ambrosanio.

- Personel szpitala w Detroit kazał mojemu trenerowi natychmiast udać się do najbliższej kliniki z powodu krwiaka mózgu. Czuję się fatalnie z tym, co się stało. Moje modlitwy są z nim - to już post Ivany Habazin.

71-letni James Ali Bashir jest trenerem od 1975 roku.

RadioZET.pl/TVN 24/Twitter