Zamknij

Jakub Straszewski przegrał w finale młodzieżowych MŚ w boksie. Srebro dla Polaka

23.04.2021 19:31
Jakub Straszewski przegrał w finale młodzieżowych MŚ w boksie. Srebro dla Polaka
fot. PAP/Piotr Polak

Jakub Straszewski przegrał walkę z kubańskim bokserem Jorge Luisem Felimonem Lobainą i zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza świata w wadze ciężkiej.

  • Jakub Straszewski został młodzieżowym wicemistrzem świata w wadze ciężkiej
  • 17-letni reprezentant Championa Włocławek był jedynym z Polaków, który dotarł do strefy medalowej
  • Srebrny medal Straszewskiego to pierwsze wyróżnienie dla naszych bokserów na MMŚ od 9 lat. Wtedy srebro zdobył Paweł Wierzbicki

Jakub Straszewski został młodzieżowym wicemistrzem świata w wadze ciężkiej. Bokser w finale MMŚ musiał uznać wyższość kubańskiego pięściarza Jorge Luisa Felimona Lobainy.

17-letni polski bokser był lepszy tylko w pierwszej rundzie. Straszewski mocno boksował Kubańczyka, który mógł odczuć jego ciosy. Polak wygrał pierwszą rundę 3:2.
W drugiej rundzie Kubańczyk Felimon Lobaina postanowił się zrewanżować. Bił szybko i często, a z każdą minutą nabierał dodatkowego wiatru w żagle. Straszewski dwa razy był liczony, przez co Kubańczyk wyszedł na prowadzenie.

W ostatniej odsłonie walki Polak próbował jeszcze urwać punkty rywalowi, który jednak bronił się dobrze. Widać było, że walka kosztowało go bardzo dużo, a ostatecznie nie dał rady „ukąsić” rywala.

RadioZET.pl/Sport TVP