Zamknij

Izuagbe Ugonoh zadebiutuje w KSW już podczas najbliższej gali

14.07.2020 18:37
Izu Ugonoh
fot. mat. pras. KSW

Izuagbe Ugonoh zadebiutuje w federacji KSW już podczas najbliższej gali - potwierdzili organizatorzy. Data i miejsce gali KSW 54 nie zostały jeszcze ogłoszone.

Były pięściarz i pretendent do tytułu mistrza Polski w wadze ciężkiej w boksie, Izuagbe Ugonoh (0-0) zasili szeregi organizacji KSW. Utytułowany kickbokser zadebiutuje w klatce największej organizacji MMA w Europie podczas gali KSW 54 - czytamy w oficjalnym komunikacie federacji KSW.

Kim jest Izuagbe Ugonoh - nowa gwiazda KSW?

Pochodzący z Gdańska zawodnik ma za sobą bogatą karierę w sportach uderzanych. Ugonoh ma na koncie tytuły mistrza Europy oraz świata amatorów w formule K-1. Wielokrotnie stawał również na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski w kickboxingu. Po udanej przygodzie z tą formułą walki, 34-latek zdecydował się porzucić kopnięcia i skupić się na samych uderzeniach. W boksie zawodowym dorobił się 18 zwycięstw w kategoriach junior ciężkiej oraz ciężkiej. W 2019 roku stanął do walki o pas mistrza Polski królewskiej kategorii wagowej, ale przegrał i wtedy zdecydował się na zmianę dużych rękawic na te mniejsze do MMA. Izu od wielu miesięcy przygotowuje się do debiutu w nowej formule walki w warszawskim klubie WCA Fight Team, gdzie ma okazję trenować m.in. z Janem Błachowiczem czy Damianem Janikowskim.

Jak poinformowała federacja, termin gali KSW 54 oraz rywal Izu zostanie ogłoszony niebawem.

RadioZET.pl/KSW/AN

Posłuchaj podcastu