Różański zakończył karierę Izu Ugonoha: "Nie chcę już nic więcej udowadniać"

Krzysztof Sobczak
15.07.2019 12:00
Izu Ugonoh kończy karierę
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS / EASTNEWS

Izu Ugonoh kończy karierę. 32-letni pięściarz o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Jest mi przykro, ale czuję, że jest to początek nowych wielkich rzeczy - pisze były już zawodnik.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Refleksja o zakończeniu bokserskiej kariery przyszła wraz z porażką z Łukaszem Różańskim. Podczas gali w Rzeszowie 6 lipca Polak nigeryjskiego pochodzenia zaprezentował się fatalnie i przegrał przez nokaut w czwartej rundzie.

"Przegrałem ostatnią walkę i jest mi bardzo przykro, z dwóch powodów. Po pierwsze zawiodłem mnóstwo ludzi. Promotorów, trenerów, Was kibiców i siebie. Po drugie nie wykazałem woli walki, a tym bardziej woli zwycięstwa. Bez tego nie ma co wychodzić do ringu. Niestety dopiero podczas walki dowiadujemy się co w nas drzemie" - napisał Ugonoh na Instagramie.

"Odpowiedź, którą uzyskałem, to: nie chcę już nic więcej udowadniać. (...) Wiem, że zawiodłem oczekiwania i nadzieje wiązane z moją osobą. Na szczęście to tylko sport. Jest mi przykro, ale czuje, że jest to początek nowych wielkich rzeczy" - dodał.

Zaraz po walce 32-latka w mocnych słowach skrytykował Dariusz Michalczewski. "Tiger" mówił wprost, że Izu powinien zakończyć karierę, "bo "nie ma głowy do boksu".

Izu Ugonoh: Bilans walk

Na zawodowym ringu Izu Ugonoh stoczył 20 pojedynków, z których 18 wygrał. Jego pogromcami okazali się tylko Dominic Breazeale i właśnie Łukasz Różański.

RadioZET.pl/KS