Zamknij

Israel Adesanya przed walką z Błachowiczem: będę najlepszy w historii MMA

05.03.2021 09:45
Israel Adesanya przed walką z Błachowiczem: będę najlepszy w historii MMA
fot. PAP/Maciej Cholewiński

-Chcę być jak Conor McGregor. Zostanę najlepszym zawodnikiem w historii – powiedział na konferencji prasowej Israel Adesanya, rywal Jana Błachowicza w walce o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej. Polak zmierzy się z nigeryjskim zawodnikiem na gali UFC 259 w nocy w sobotę ok. godziny 6 czasu polskiego. 

  • Israel Adesanya stwierdził na konferencji, że „jego przeznaczeniem” jest zostać najlepszym zawodnikiem w historii MMA.
  • - Zawsze uważałem, że zmienię te rozgrywki i przejdę do ich historii. Przyszedłem do UFC trzy lata temu i zobaczcie, gdzie dotarłem. Mam jeszcze przed sobą długą drogę – podkreślił rywal Błachowicza.
  • Adesanya zmierzy się z Błachowiczem o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej. Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (6/7marca) na gali UFC 259 w Las Vegas

Adesanya podkreślał na konferencji, że zamierza zostać najlepszym zawodnikiem w historii UFC. - Kiedy moja kariera dobiegnie końca, kibice będą mówić: popatrzcie na niego. On jest najlepszym zawodnikiem w historii – stwierdził Adesanya i dodał: - Na pewno przejmę rolę Conora McGregora, czyli najlepszego zawodnika w historii. To nieuniknione. Muszę to zaakceptować i nie chować się przed tym.

Israel urodził się w Nigerii. W wieku 10 lat wyjechał z rodziną do Nowej Zelandii. Zaczął ćwiczyć sztuki walki, by móc bronić się przed rówieśnikami w szkole. Jako 20-latek wyjechał do Chin i tam kontynuował naukę.

Adesanya walczy w UFC od 2018 roku. Do tej pory nie został pokonany w żadnej zawodowej walce: w MMA mierzył się 20 razy, z czego 9 w federacji UFC. Wszystkie pojedynki zakończyły się jego zwycięstwem. Jeśli 31-letni Adesanya pokona Błachowicza zostanie piątym podwójnym mistrzem świata w historii UFC.

Błachowicz: zamierzam go znokautować

Błachowicz na konferencji zdradził, że gdy w 2006 roku zaczynał bić się w MMA ten sport był dużo mniej popularny niż obecnie. - Moi sparingpartnerzy uczyli się na podstawie tego co widzieli w telewizji i na kasetach wideo – podkreślił mistrz świata. Polak powiedział, że jego plan na walkę z Adesanyą jest prosty. - Spróbuję go znokautować – podkreślił.

RadioZET.pl/AFP