Zamknij

Ile Jan Błachowicz zarobił za walkę z Israelem Adesanyą w UFC?

12.03.2021 10:09
Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz za walkę z Israelem Adesanyą otrzymał swoją najwyższą wypłatę w historii startów w UFC. Mistrz największej federacji MMA na świecie miał zarobić aż 540 tysięcy dolarów.

Zarobki Błachowicza ujawnił portal thesportsdaily.com. Kwota 540 tysięcy dolarów dotyczy oczywiście samej wypłaty za walkę i nie zawiera kontraktów reklamowych czy procentu ze sprzedaży PPV.

To oczywiście najbardziej kasowa walka w historii występów Błachowicza w UFC. Za poprzednie starcie z Dominikiem Reyesem, w którym zdobył upragniony pas mistrza wagi półciężkiej, miał zarobić 430 tysięcy dolarów. Tak przynajmniej twierdzi thesportsdaily.com. "Sportekz" natomiast tuż po walce informował o kwocie 270 tysięcy dolarów

Ila zarabia Jan Błachowicz za walki w UFC?

Opierając się jednak na wyliczeniach thesportsdaily.com łącznie w historii swoich występów w UFC polski zawodnik zainkasował aż 2 192 500 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 10 milionów.

Jan Błachowicz walczy w UFC od 2014 roku. W debiucie na gali w Sztokholmie pokonał Ilira Latifiego. Od tamtej pory stoczył dla największej federacji MMA na świecie aż 16 walk. Wygrał 11. Od września 2020 roku jest mistrzem kategorii półciężkiej.

ZOBACZ KONIECZNIE: Błachowicz zdradził nazwisko kolejnego przeciwnika. "Na 99 procent to on"