Zamknij

Gromda: Mnóstwo krwi i potworne nokauty. Pierwszy turniej dla "Tysona" [WIDEO]

07.06.2020 10:06
Krystian Tyson Kużma
fot. Twitter/screen

Krystian "Tyson" Kuźma wygrał pierwszy turniej Gromda Fight Club: Walki na gołe pięści i będzie walczył o główną nagrodę - 100 tysięcy złotych. Zawody w czasie pandemii koronawirusa odbyły się w studiu filmowym.

W finale Kuźma, prywatnie bardzo dobry znajomy Artura Szpilki, pokonał w trzeciej rundzie uznawanego za faworyta imprezy Michała "Kickboxera" Bławdziewicza z Palestry Warszawa, który w kickboxingu w formule K-1 zdobył złoty oraz dwa srebrne medale mistrzostw świata. Wiele lat temu był też wicemistrzem Polski juniorów w boksie.

W pierwszym turnieju Gromda uczestniczyło ośmiu pięściarzy, a rywalizacja odbywała się – na małym ringu (4x4 metry) - systemem pucharowym. Dozwolona była tylko walka w stójce. W ćwierćfinale i półfinale Kuźma wygrywał w pierwszej rundzie, odpowiednio z Piotrem "Capo" Półchłopkiem i Łukaszem "Brodaczem" Załuską. Ten drugi pojedynek zakończył się najbardziej efektownym nokautem całej gali.

Gromda: WYNIKI pierwszej gali

Na gali odbyły się także pojedynki dodatkowe, a w tzw. superfight bokser zawodowy Tomasz Gromadzki (rekord 10-3-1) pokonał w piątej rundzie Wiktora Szadkowskiego.

- Za kilka tygodni odbędzie się drugi turniej, pojawią się kolejni bardzo mocni zawodnicy. Następnie triumfator będzie rywalizował z Krystianem "Tysonem" Kuźmą o główne trofeum – powiedział jeden z organizatorów Mariusz Grabowski, który przy organizacji Gromdy współpracuje z Mateuszem Borkiem.

Pary ćwierćfinałowe na pierwszej gali Gromdy

A: Wasyl "Vasyl" Hałycz (84,5 kg) vs Paweł "Bizer" Dziuba (118,5 kg) - wygrał Hałycz przez KO, runda 1
B: Michał "Kickboxer" Bławdziewicz (120 kg) vs Konrad "Ruski" Podemniak (101 kg) - wygrał Bławdziewicz przez KO, runda 2
C: Piotr "Capo" Półchłopek (104 kg) vs Krystian "Tyson" Kuźma (104,1 kg) - wygrał Kuźma przez KO, runda 1
D: Łukasz "Brodacz" Załuska (100 kg) vs Norbert "Lodówa" Rozenbajgier (110 kg) - wygrał Załuska, przez TKO, runda 4

Pary półfinałowe na pierwszej gali Gromdy

Michał "Kickboxer" Bławdziewicz - Wasyl "Vasyl" Hałycz - wygrał Bławdziewicz przez TKO, runda 1
Krystian "Tyson" Kuźma vs Łukasz "Brodacz" Załuska - wygrał Kuźma przez KO, runda 1

Finałowa walka na pierwszej gali Gromdy

Krystian "Tyson" Kuźma - Michała "Kickboxer" Bławdziewicz - wygrał Kuźma przez TKO, runda 3

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP/sport.pl