Zamknij

Głowacki vs Okolie: Polak podpisał kontrakt na mistrzowską walkę [DATA]

20.10.2020 09:18
Głowacki vs Okolie DATA
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Krzysztof Głowacki vs Lawrence Okolie: DATA. Walka Głowacki vs Okolie o mistrzostwo świata WBO w wadze junior ciężkiej odbędzie się 12 grudnia w Londynie – poinformował na Twitterze promotor polskiego boksera Andrzej Wasilewski.

Krzysztof Głowacki stanie przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa WBO. Jego posiadaczem był w latach 2015-2016 oraz 2018-2019, a stracił go po skandalicznej walce z Mairisem Briedisem w półfinale World Boxing Super Series.

Polska strona natychmiast złożyła protest, który przyniósł pożądane skutki - federacja WBO nakazała Briedisowi obowiązkowy rewanż z Polakiem, ale ten nie podjął rozmów. W rezultacie został pozbawiony tytuły, a Głowackiego wyznaczono do walki mistrzowskiej. Było niemal pewne, że jego rywalem będzie Lawrence Okolie, ale aż do poniedziałki brakowało konkretów. Wreszcie dobre wieści przekazał promotor pięściarza z Wałcza Andrzej Wasilewski.

Głowacki vs Okolie o pas WBO: DATA

"Good news! Eddie Hearn potwierdził bezpośrednio wszystko, co przez ostatnie tygodnie robiłem i mówiłem K. Głowackiemu. Wyjaśniło się, wbrew niektórym głosom, że traktuję Główkę absolutnie poważnie i odpowiedzialnie. Kawał sportowca! Krzysiek podpisał kontrakt na 12.12" – przekazał Wasilewski, szef teamu KnockOut Promotions.

W zawodowej karierze Głowacki wygrał 31 pojedynków (19 przed czasem) i dwa przegrał, zaś Okolie legitymuje się rekordem 14-0 (11 KO).

Głównym wydarzeniem gali 12 grudnia w Londynie będzie starcie o trzy pasy kategorii ciężkiej (WBA, WBO i IBF) pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

RadioZET.pl/PAP