Zamknij

Krzysztof Głowacki stracił pas federacji WBO. Mairis Briedis mistrzem świata

Krzysztof Sobczak
25.06.2019 09:54
Krzysztof Głowacki stracił pas mistrza świata federacji WBO
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Federacja World Boxing Organization (WBO) ogłosiła czerwcowy ranking. W wadze junior ciężkiej mistrzem świata jest Mairis Briedis, który 15 czerwca w skandalicznych okolicznościach pokonał Krzysztofa Głowackiego - aktualnie numer "2" zestawienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Walka Głowacki vs Briedis odbiła się szerokim echem w świecie boksu. Niestety nie ze względu na piękne wymiany, kombinacje czy spektakularny nokaut, ale z uwagi na liczne faule, przede wszystkim Łotysza i skandaliczne sędziowanie.

Głowacki vs Briedis: Skandaliczna walka w Rydze

Uderzenie łokciem w szczękę i brak przerwy dla Polaka, by ten mógł dojść do siebie po nieprzepisowym ciosie Briedisa, knock-down po gongu czy wtargnięcie trenera na ring - to wszystko nie powinno się zdarzyć w bokserskiej walce, a jednak miało miejsce. Co więcej, nie do końca wiadomo, o co - poza awansem do finału World Boxing Super Series (WBSS) - toczył się ten pojedynek. Najpierw mówiło się o pasach WBC i WBO [ten drugi należał do Polaka - przyp. red.], na dobę przed wydarzeniem ta pierwsza wycofała się z sankcjonowania tego starcia, a druga nie wiedziała, co ma z tym fantem zrobić i czy po takiej walce powinna przyznać swój pas Łotyszowi.

Promotor Głowackiego Andrzej Wasilewski złożył protesty w WBO i WBC. Na razie - jak widać po rankingu WBO - nie przyniosły one skutku, przynajmniej w World Boxing Organization.

RadioZET.pl/bokser.org/KS