Zamknij

Głowacki vs Briedis: Nieoczekiwana szansa na pas. Usyk stracił tytuł

Krzysztof Sobczak
05.06.2019 09:58
Krzysztof Głowacki będzie walczył o pas
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Stawką zakontraktowanej na 15 czerwca w Rydze walki Krzysztofa Głowackiego z Łotyszem Mairisem Briedisem będzie pas WBC wagi junior ciężkiej. Federacja odebrała go bowiem Ukraińcowi Aleksandrowi Usykowi, który teraz ma tytuł "mistrza w zawieszeniu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

32-letni Usyk (16-0, 12 KO), złoty medalista olimpijski z Londynu oraz były amatorski mistrz globu i Europy, to niekwestionowany czempion w kategorii junior ciężkiej. Wywalczył tytuły wszystkich najważniejszych organizacji WBA, WBO, IBF, WBC, ale ogłosił, że zamierza zmienić wagę na ciężką. Obecnie leczy kontuzję. Tytuł "mistrza w zawieszeniu" oznacza, że jeśli zdecyduje się na powrót do starej kategorii, to będzie miał pierwszeństwo w walce o pas.

Głowacki vs Briedis o pas mistrzowski WBC

Głowacki (31-1, 19 KO), który jedynej porażki doznał trzy lata temu w starciu z Usykiem, posiada tymczasowy pas mistrza WBO. O tym, że pas WBC będzie stawką jego walki z Briedisem (25-1, 18 KO) jako pierwszy poinformował dziennikarz ESPN Dan Rafael.

Walka w Rydze będzie też jednocześnie półfinałowym pojedynkiem w ramach prestiżowego turnieju World Boxing Super Series o trofeum Muhammada Alego. W ubiegłym roku w kategorii junior ciężkiej wywalczył je Usyk.

RadioZET.pl/PAP/KS