Zamknij

Głowacki – Briedis: Polak znokautowany w skandalicznych okolicznościach [WIDEO]

Maciej Walasek
15.06.2019 23:59
Głowacki – Briedis: Polak znokautowany w skandalicznych okolicznościach [WIDEO]
fot. kadr z wideo

Krzysztof Głowacki znokautowany w 3. rundzie przez Mairisa Briedisa w półfinale turnieju WBSS w bokserskiej wadze junior ciężkiej. Łotysz wygrał w skandalicznych okolicznościach, gdy w 2. rundzie wyprowadził cios łokciem, a nokdaun był po gongu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Walka Głowacki – Briedis nabrała emocji już w sobotę rano, kiedy federacja WBC wycofała swój pas, a pięściarzom nie pozostało nic innego jak walczyć „jedynie” o mistrzostwo WBO. Pierwsza runda przebiegła spokojnie, jednak kolejna część pojedynku przyniosła kibicom olbrzymie wrażenia.

Głowacki - Briedis: Skandaliczne zachowanie Łotysza

W drugiej rundzie doszło do kilku nieczystych zagrań. Najpierw Głowacki uderzył rywala w tył głowy, a po chwili Łotysz trafił mocno Polaka łokciem w twarz. Sędzia nie zakończył jednak pojedynku i nie nałożył dyskwalifikacji na zawodnika gospodarzy.

Niedługo potem Polak dwa razy leżał na deskach po mocnych ciosach Briedisa, w drugim przypadku już po gongu kończącym starcie. Po raz trzeci wyraźnie osłabiony Głowacki, który bronił pasa WBO, upadł na ring na początku trzeciej rundy. Wówczas sędzia zakończył pojedynek.

RadioZEt.pl/PAP, Twitter/MW