ME w zapasach: Srebrny medal Geworga Sahakjana w Bukareszcie

Krzysztof Sobczak
14.04.2019 19:00
Geworg Sahakjan
fot. PAP

Geworg Sahakjan (Catusia Kartuzy) został wicemistrzem Europy w zapasach. W finale kategorii 67 kg w stylu klasycznym przegrał w Bukareszcie z Turkiem Atakanem Yukselem 1:5.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sahakjan rozpoczął od prowadzenia 1:0, za pasywność rywala w 1.30 finałowej walki i takim rezultatem zakończyła się pierwsza runda, gdyż Turek nie dał rywalowi zrobić punktów w parterze.

Zobacz także

Arbiter zasygnalizował na dwie minuty przed końcem pojedynku pasywność Sahakjana i rezultat walki brzmiał 1:1. Yuksel w parterze wykonał wózek za dwa punkty, a potem sędziowie przyznali mu kolejne dwa punkty za nakładkę przy próbie ucieczki Sahakjana z parteru.

- Szkoda trochę tego parteru. Miałem wrażenie, że Geworg już bardzo mocno odczuwa trudy turnieju. Powiedział mi, że przeciwnik był wysmarowany maścią na kontuzje uniemożliwiając mu zapięcie uchwytu i wyszarpnięcie z parteru - powiedział trener reprezentacji narodowej, mistrz olimpijski z Atlanty Włodzimierz Zawadzki.

- Mimo porażki cieszę się ze srebrnego medalu, ponieważ jest to kolejny w ostatnim czasie, po brązowym zdobytym w mistrzostwach świata w roku ubiegłym - mówił Sahakjan.

ME w zapasach: Trzy medale Polaków

Biało-czerwoni łącznie wywalczyli w stolicy Rumunii trzy medale. Oprócz Sahakjana, na podium dwukrotnie stanęli wolniacy - Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) zdobył srebro w wadze 92 kg, a trzeci w kat. 70 kg był Magomedmurad Gadżijew (AKS Madej Team Piotrków Trybunalski).

RadioZET.pl/PAP/KS