UFC 250: Efektowny nokaut Garbrandta. Rywal padł jak rażony piorunem [WIDEO]

07.06.2020 10:58
Garbrandt vs Assuncao

Cody Garbrandt (12-3), były mistrz wagi koguciej federacji UFC, popisał się efektownym nokautem w starciu z Raphaelem Assuncao (27-8), do którego doszło na gali UFC 250 w Las Vegas.

Cody Garbrandt nie mógł pochwalić się dobrą passy. Ostatnią walkę wygrał 30 grudnia 2016 roku, trzy kolejne przegrał przed czasem, a poprzednio w oktagonie pojawił się w marcu 2019 roku. Po tak długiej przerwie powrócił w najlepszy z możliwych sposobów.

Raphael Assuncao też miał co udowodnienia, bo po raz ostatni z triumfu cieszył się blisko dwa lata temu. Później przegrywał przez poddanie z Marlonem Moraesem i niejednogłośną decyzją sędziów z Cory Sandhagenem. Jemu jednak przytrafiła się trzecia porażka z rzędu, a sam moment nokautu najpewniej przypomni sobie dopiero oglądając powtórkę.

Garbrandt vs Assuncao: NOKAUT - WIDEO

Pod koniec drugiej rundy Cody Garbrandt wyprowadził potężny cios na szczękę Brazylijczyka. Assuncao natychmiast padł na deski, a sędzia przerwał pojedynek, nerwowo gestykulując.

"Trudno jest pogodzić się z porażką, ale trzeba to zaakceptować" - napisał 37-latek z Recife w mediach społecznościowych. - Jak widzicie, nie odniosłem kontuzji, nie mam nawet żadnych śladów na twarzy, jedynie rozciętą wargę. Popełniłem jeden błąd - tłumaczył na nagraniu.