Zamknij

Skandal na KSW 40. Faule, przerwany pojedynek i bójka po werdykcie [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
23.10.2017 11:05
Gamrot vs Parke
fot. KSW

Skandalem zakończyła się rewanżowa walka Mateusza Gamrota z Normanem Parkem. Pojedynek został uznany za nieodbyty ze względu na faule Polaka. Po decyzji sędziego w klatce doszło do bojki, a na trybunach do przepychanek.

Zagłosuj

Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć trzecią odsłonę walki Gamrot vs Parke?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gamer i Irlandczyk z Północy po raz pierwszy spotkali się na gali KSW 39: Colosseum. Już wtedy było nerwowo - Parke włożył palec do ust Gamrotowi, a ten go ugryzł. W Dublinie również nie brakowało niesportowych zagrań, co doprowadziło do skandalu.

Zobacz także

Problemy rozpoczęły się już na ceremonii ważenia. Zawodnik z Irlandii Północnej nie zrobił wagi, przez co walka straciła rangę mistrzowskiej i została skrócona z pięciu do trzech rund. Miało to być rzekomo celowe działanie ze względu na słabe przygotowanie fizyczne Parke'a. W klatce te niezdrowe emocje zostały jeszcze bardziej rozbudzone.

W pierwszej rundzie Gamer kopnął rywala w krocze, a w drugiej dwukrotnie włożył palce w oczy rywala. Po drugim z takich zachowań lekarz nie dopuścił już Parke'a do walki, a sędzia przerwał to starcie i uznał za nieodbytą.

To jednak nie zakończyło sprawy. Parke, który przez cały pojedynek prowokował Polaka, odepchnął znajdującego się w narożniku Gamrota Borysa Mańkowskiego, a w rewanżu dostał w twarz od Marcina Bilmana. Do przepychanek i bójki doszło także na trybunach.

Po walce obaj zawodnicy obrzucili się wyzwiskami i zapowiedzieli, że trzeciej odsłony tego starcia już nie będzie.

RadioZET.pl/sport.pl/Metro/KS