Zamknij

Mateusz Gamrot zmasakrował Holtzmana. Pierwsze zwycięstwo Polaka w UFC

10.04.2021 20:46
Gamrot vs Holtzman
fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News

Mateusz Gamrot (18-1, 1 N/C) w drugiej rundzie znokautował Scotta Holtzmana (14-5) na gali UFC w Las Vegas. To pierwsze zwycięstwo "Gamera" w najpotężniejszej organizacji MMA na świecie.

Mateusz Gamrot w swoim debiucie w UFC przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Gruzinem Guramem Kutateladze, chociaż nawet rywal przyznał później, że to Polak zasługiwał na zwycięstwo. W sobotę w Las Vegas nie było już żadnych wątpliwości, kto był lepszy.

Rywalem "Gamera" w drugiej walce w UFC był doświadczony Scott Holtzman, dla którego był to już dwunasty pojedynek w tej organizacji. W ostatnim starciu przegrał z Beneilem Dariushem i miał nadzieję, że z nowicjuszem z Polski pójdzie mu lepiej. Nic bardziej mylnego.

Gamrot vs Holtzmann na UFC w Las Vegas [WIDEO]

W pierwszej rundzie Polak dwa razy obalił rywala, męczył go też kopnięciami i uderzeniami łokciem w stójce. 37-letni Amerykanin polował na szczękę "Gamera" i często stosował ciosy podbródkowe.

Druga odsłona przebiegała podobnie, aż do chwili, gdy Gamrot trafił przeciwnika prawym sierpowym. Holtzmann padł na deski, a Polak dokończył dzieła zniszczenia. Po kilku kolejnych ciosach w parterze sędzia przerwał pojedynek. Pierwsze zwycięstwo "Gamera" w UFC stało się faktem.

RadioZET.pl