Zamknij

Mateusz Gamrot poznał kolejnego rywala. Walka jeszcze w tym roku

10.11.2021 15:37
Gamrot vs Ferreira
fot. Mateusz Gamrot/Instagram

Mateusz Gamrot jeszcze w tym roku stoczy kolejny pojedynek w UFC. "Gamer" pojawi się na gali UFC on ESPN+ 57, na której zmierzy się z notowanym na 11. miejscu w rankingu kategorii lekkiej Diego Ferreirą.

Mateusz Gamrot, były mistrz KSW w wadze lekkiej i piórkowej, zadebiutował w UFC 17 października 2020 roku w przegranym pojedynku z Gruzinem Guramem Kutateladze. Niejednogłośny werdykt sędziów wzbudził kontrowersje, gdyż nawet rywal "Gamera" przekonywał, że to Polak był lepszy w tym starciu. Następnie zawodnik z Bielska-Białej pokonał Amerykanów, Scotta Hotlzmana i Jeremy'ego Stephensa.

Fighter, który 11 grudnia będzie świętował swoje 31. urodziny, dokładnie tydzień później kolejny raz pokaże się w klatce UFC. Znamy już datę wydarzenia i nazwisko rywala.

Gamrot vs Ferriera na UFC on ESPN+ 57

"A zatem nr 11 z oficjalnego rankingu UFC Diego Ferreira będzie moim kolejnym przeciwnikiem. 18 grudnia Las Vegas" - napisał Gamrot w mediach społecznościowych, potwierdzając tym samym wcześniejsze doniesienia portalu MMA Junkie.

Brazylijczyk jest starszy od "Gamera" o pięć lat. W UFC walczy od 2014 roku i może się pochwalić rekordem 8-4. Aktualnie notuje mini-serię dwóch porażek z rzędu - z Beneilem Dariushem i Gregorem Gillespiem.

RadioZET.pl