Zamknij

Mateusz Gamrot triumfuje na UFC. Polak zaskoczył rywala

Maciej Walasek
18.07.2021 10:32
Mateusz Gamrot
fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News

Mateusz Gamrot zwyciężył na gali UFC w Las Vegas. Polski zawodnik pokonał w walce Jeremy'ego Stephensa i otrzymał sowity bonus od federacji.

Mateusz Gamrot znalazł się w karcie głównej gali UFC w Las Vegas. Rywalem 30-latka był niezwykle doświadczony Jeremy Stephens. W pojedynku Polak zachował zimną krew i łapiąc przeciwnika za nogę, obalił go. Następnie Gamrot wygiął rękę Amerykaninowi, a ten jedyne co mógł zrobić, to tylko odklepać i uznać wyższość młodszego rywala.

– Całe życie ciężko trenuję i ścigam marzenia. Chcę zostać mistrzem. Nie wiem jeszcze kiedy – może za rok albo dwa lata. Dajcie mi następnego rywala. Krok po kroku. W dywizji lekkiej jest wielu twardych gości, ale jestem gotowy na każdego z TOP 15 - mówił Gamrot po walce.

Mateusz Gamrot z druga wygraną w UFC. Ważne zwycięstwo Polaka

Polski zawodnik po raz kolejny został doceniony przez federację i zgarnął specjalny bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów. To drugi triumf 30-latka w UFC. Wcześniej Mateusz Gamrot zapowiadał, że może walczyć z m.in. Islamem Machaczewem, który zdaniem wielu jest następcą Chabiba Nurmagomiedowa.

RadioZET.pl