Gala MB Boxing Night: Wygrana Parzęczewskiego, 10 nokdaunów w walce Talarka

Andreas Nicolaides
07.04.2019 09:01
Robert Parzęczewski
fot. Mateusz Jagielski/East News

Robert Parzęczewski znokautował w katowickim Spodku byłego mistrza świata Rosjanina Dmitrija Czudinowa w drugiej rundzie gali bokserskiej MB Boxing Night. Stawką było międzynarodowe mistrzostwo Polski. Swoją walkę, w której było 10 nokdaunów, wygrał Robert Talarek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Parzęczewski wygrał ostatnie sześć walk przed czasem, a swojej jedynej w karierze porażki doznał cztery lata wcześniej. Dotychczas 25-letni bokser z Częstochowy walczył w wadze półciężkiej, w sobotę zadebiutował w super średniej. Czudinow – były czempion WBA interim (tymczasowy) w kategorii średniej – potrafił nawiązać równorzędną walkę z Polakiem tylko w pierwszej rundzie. W drugiej najpierw był liczony, potem został znokautowany.

Niesamowita walka Talarek - Szymański

Talarek stoczył nieprawdopodobną walkę z Patrykiem Szymańskim w wadze średniej. Już w pierwszej rundzie Talarek, na co dzień górnik rudzkiej kopalni Bielszowice, padł dwukrotnie na deski i wydawało się, że pojedynek szybko się skończy. Tymczasem przetrzymał trudne chwile i przystąpił do kontrataku, celując przede wszystkim w tułów rywala. Kibice w Spodku obejrzeli walkę niczym z filmów akcji. Na przemian liczeni byli obaj pięściarze.

W sumie nokdaunów było 10. Po ostatnim sędzia przerwa walkę, którą przez TKO w piątej rundzie wygrał Talarek. Szymański podtrzymał swoją deklarację, że po porażce zakończy zawodową karierę.

Mariusz Wach przegrał

Doping kibiców w hali nie pomógł Mariuszowi Wachowi (waga ciężka), który przez TKO w 8. rundzie przegrał z Martinem Bakole Ilungą (Demokratyczna Republika Konga) walkę o międzynarodowe mistrzostwo Polski. Polak został zasypany gradem ciosów, po którym nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji w wadze średniej pierwszej porażki w zawodowej karierze (1:2) doznał Damian Jonak, którego rywalem był Brytyjczyk Andrew Robinsonem. Po ogłoszeniu werdyktu Polak nie ukrywał zaskoczenia.

Wyniki walk gali „Ostatni Taniec”, na pierwszym miejscy zwycięzcy:

Waga super średnia: Robert Parzęczewski  - Dmitrii Czudinow (Rosja) - o międzynarodowe mistrzostwo Polski KO w 2. rundzie
Waga ciężka: Martin Bakole Ilunga (Dem. Rep. Konga) - Mariusz Wach - o międzynarodowe mistrzostwo Polski TKO 8 runda
Waga średnia: Andrew Robinson (Wielka Brytania)- Damian Jonak 2:1
Waga junior ciężka: Nikodem Jeżewski  - Shawndell Terell Winters (USA) 2 do remisu
Waga średnia: Robert Talarek - Patryk Szymański TKO 5 runda
Waga super lekka: Damian Wrzesiński - Kamil Młodziński 2:1
Waga super średnia: Mateusz Rzadkosz - Tomasz Gromadzki 2 do remisu

RadioZET.pl/AN/PAP