Zamknij

Floyd Mayweather wraca na ring. Będzie walczył z YouTuberem

28.04.2021 11:59
Floyd Mayweather
fot. AFP/EAST NEWS

Floyd Mayweather potwierdził swoją kolejną walkę. Amerykański pięściarz w najbliższym starciu skrzyżuje rękawice z Loganem Paulem. Do konfrontacji dojdzie a arenie Hard Rock Stadium w Miami Gardens.

Floyd Mayweather podpisał umowę na walkę z Loganem Paulem we wrześniu zeszłego roku. Jednak pojedynek kilka razy był przekładany. Z początku starcie zaplanowano na koniec 2020 roku, później zawodnicy mieli wejść na ring w lutym, ale wydarzenie znów nie doszło do skutku. Finalnie we wtorek Mayweather i Paul oficjalnie potwierdzili, że walka odbędzie się 6 czerwca.

44-letni pięściarz ostatni raz stanął w ringu w sierpniu 2017 roku. Wówczas zwyciężył w pojedynku z Conorem McGregorem przez TKO w dziesiątej rundzie, odnosząc swój 50. triumf. Po starciu z Irlandczykiem Amerykanin ogłosił zakończenie kariery. Mayweather jest byłym mistrzem świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze półśredniej. Poza tym może pochwalić się mistrzostwem WBC i WBA w wadze junior średniej, WBC w kategoriach junior lekkiej, lekkiej, junior półśredniej i lekkośredniej oraz organizacji IBF w kategorii półśredniej.

Floyd Mayweather wraca na ring. Powalczy z YouTuberem

Jego rywal Logan Paul zyskał sławę jako gwiazda YouTuba. 26-latek prowadzi vloga na platformie, gdzie pokazuje efekty podjętych wyzwań. Z kolei na drugim kanale zamieszcza filmy krótkometrażowe. W 2019 roku Paul zadebiutował w ringu bokserskim. W swojej debiutanckiej walce przegrał z innym YouTuberem Olajide Olatunjem po sześciu rundach przez nie jednogłośną decyzję sędziów.

RadioZET.pl