Zamknij

Felix Verdejo oskarżony o zabójstwo. Zamordował partnerkę, która była w ciąży

03.05.2021 13:01
Felix Verdejo
fot. AP/East News

Felix Verdejo jest podejrzewany o zabójstwo swojej partnerki. Jak podaje The Guardian, ciało kobiety zostało znalezione po kilku dniach, a sam pięściarz zgłosił się na policję, gdzie usłyszał zarzuty.

Felix Verdejo jeszcze kilka lat temu był uważany za przyszłego mistrza świata. Portorykańczyk wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie, ale tam nie odniósł dobrego wyniku. Jednak dobrze radził sobie w ringu, gdzie na 29 walk wygrał 27, a 17 z nich zakończył przed czasem. Pięściarz w 2016 roku uległ wypadkowi na motocyklu, co spowolniło jego karierę, ale ostatnie wydarzenia wskazują na to, że zawodnik może pożegnać się z profesjonalnym uprawianiem tej dyscypliny sportu.

The Guardian poinformował, że Verdejo jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa Keishli Rodriguez, która od czwartku była poszukiwana. W sobotę jej ciało odnaleziono w stolicy Portoryko San Juan. Kobieta została zrzucona z mostu, co zarejestrowała kamera przemysłowa.

- Po raz ostatni rozmawiałam z córką w czwartek rano. Jechała do Verdejo, by powiedzieć mu, że jest z nim w ciąży. Mówiłam jej: "uważaj na siebie", ponieważ on jej groził, że musi usnąć ciążę. Bał się, że to może zniszczyć jego karierę – powiedziała matka zmarłej kobiety.

Felix Verdejo oskarżony o zabójstwo

Jak przekazał The Guardian Rodriguez była kochanką Felix Verdejo. Zdaniem mediów pięściarz miał uderzyć partnerkę w twarz, następnie wstrzyknął jej substancję nieznanego pochodzenia i związał jej ręce drutem. Potem zawodnik wywiózł 27-latkę nad rzekę i przywiązując do niej kamień, zrzucił z mostu.

Jednak to nie koniec makabrycznych zdarzeń. FBI uważa, że Verdejo strzelił jeszcze do Rodriguez, gdy ta już była w wodzie. Oprócz tego funkcjonariusze nie wykluczają, że ktoś mógł pomagać mężczyźnie. W niedzielę pięściarz sam zgłosił się na policję i miał już usłyszeć zarzuty. Nie podano, jakie dokładnie.

RadioZET.pl