Zamknij

Fame MMA wydało oświadczenie. Padło ofiarą ataku hakerów?

08.03.2021 09:04
Fame MMA 9 transmisja
fot. Instagram/famemmatv

Fame MMA wydało oficjalne oświadczenie w związku z problemami, jakie widzowie mieli podczas transmisji gali Fame MMA 9. Federacje nie wyklucza, że padła ofiarą ataku hakerów i zapowiedziała rekompensatę dla wszystkich widzów.

  • Fame MMA bada sprawę dotyczącą problemów, jakie pojawiały się w trakcie transmisji
  • Transmisja gali Fame MMA 9 wielokrotnie zacinała się i widzowie, zamiast walk, widzieli czarny ekran
  • Federacja przygotowała dla kibiców małą rekompensatę za problemy z transmisją

Transmisja Fame MMA 9 wielokrotnie się zacinała i widzowie, zamiast gali, przez długie chwile oglądali czarny ekran. Problem pojawił się m.in. podczas walki o mistrzowski pas pomiędzy "Kubańczykiem" a Marcinem Malczyńskim, która nie dość, że trwała niecałą minutę, to jeszcze nie dało się jej obejrzeć.

- Jest nam z tego powodu niezmiernie przykro. Natychmiast uruchomiliśmy procedurę kontrolną, tak by ustalić źródło problemów. Zdajemy sobie sprawę, że nasi fani mają pełne prawo oczekiwać najwyższej jakości usług. Ustaliliśmy już, że zawiodła infrastruktura podwykonawcy odpowiedzialnego za dostarczenie łącza internetowego. Nie wykluczamy celowego działa osób trzecich, skierowanego przeciw naszej Federacji - czytamy w oświadczeniu Fame MMA, opublikowanym w mediach społecznościowych.

Fame MMA 9. Czy federacja zwróci pieniądze za PPV?

Federacja zapewniła, że szczegółowo wyjaśni sprawę, by podobne problemy nie zdarzały się w przyszłości. Widzom, którzy kupili dostęp do transmisji gali Fame MMA 9, zapewni też małą rekompensatę. Nie będzie to jednak zwrot kosztów za zakup transmisji.

- Dla tych wszystkich, którzy zakupili licencję PPV na galę Fame MMA 9 od najbliższej środy (tj. 10.03.2021) na okres 10 dni udostępnimy zapis wszystkich archiwalnych gal Fame MMA (z wyłączeniem gali nr 1, której walki dostępne są na kanale YouTube) - poinformowała federacja Fame MMA.

Przypomnijmy, że już w maju odbędzie się kolejna gala - Fame MMA 10. Karta walk tego wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

ZOBACZ KONIECZNIE: Fame MMA 10 - WALKI. Karta walk, zawodnicy. Kto walczy?