Zamknij

Fame MMA dementuje. Nie było milionowej oferty za walkę z Murańskim

28.09.2022 20:18

Federacja Fame MMA zdementowała informacje, jakoby proponowała zawodnikom milionową gażę za walkę z Jackiem Murańskim. - Takie kwoty należy traktować jako twór wyobraźni - przekazał nam rzecznik Fame MMA, Michał Jurczyga.

Fame MMA
fot. Karol Makurat/REPORTER

Federacja w ten sposób odpowiada na informacje przekazane przez Arkadiusza Tańculę. Dawny rywal Jacka Murańskiego w jednym z wywiadów ujawnił, że wielu zawodników odrzuciło propozycję walki ze "Starym Muranem", mimo że oferowano im gigantyczne wynagrodzenie. Według jego informacji Rafał "Takefun" Górniak otrzymał ofertę opiewającą na milion złotych. Innym Fame MMA miało oferować gaże na poziomie 300 czy 500 tysięcy złotych.

- Zapewniam, że federacja nie składała takich propozycji. Wspomniane kwoty oczywiście działają na wyobraźnie, ale należy je traktować jako twór wyobraźni. Zawodnicy w rozmowach z mediami zazwyczaj znacząco zawyżają wysokość swojego wynagrodzenia. Być może w ten sposób chcą budować swoją pozycję negocjacyjną dla nowych kontraktów, ale proszę mi wierzyć, że gdyby te kwoty były prawdziwe, to organizowanie gal byłoby zupełnie nierentownym biznesem - przekazał nam rzecznik Fame MMA, Michał Jurczyga.

Konflikt Tańcula vs Pasut w Fame MMA

Ostatecznie podczas gali Fame MMA 16 Jacek Murański zawalczy z Robertem Pasutem. To zestawienie rozzłościło Tańculę, o czym mówił w programie "Na gołe pięści" w Radiu ZET. - Rozmawiałem z federacją, że jak pokonam Murańskich, to raczej będą wygaszać Jacka. A tu się okazuje, że ktoś wziął z nim walkę... Ogólnie wiele osób dostało propozycję takiego pojedynku i nie skorzystało z niej. Właśnie po to, by nie dawać mu rozgłosu. I pojawił się Robert Pasut, który tę walkę wziął. Strasznie mnie to zdenerwowało. Poczułem, że cała moja robota poszła na nic. Zakopaliśmy go, a tu przychodzi Pasut, odkopuje go i daje mu pole do atencji - powiedział.

Obaj panowie skonfrontowali się podczas konferencji prasowej. Doszło nawet do oficjalnego spotkania face to face, co może zwiastować ich walkę w 2023 roku.

Gala Fame MMA 16 odbędzie się 5 listopada.

RadioZET.pl