Zamknij

Fame MMA: Ile zarabiają gwiazdy? Kwoty przyprawiają o zawrót głowy

24.09.2020 13:43
Lil Masti vs Linkimaster
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

Marta "Linkimaster" Linkiewicz, Aniela "Lil Masti" Bogusz i Marek "Lord Kruszwil" Kruszel są najlepiej opłacanymi zawodnikami Fame MMA - wynika z informacji kanału "Dla Pieniędzy". Rekordową "wypłatę" pobrała "Lil Masti" - to blisko pół miliona złotych.

Fame MMA czerpie swoje zyski przede wszystkim ze sprzedaży transmisji w systemie pay-per-vier (PPV), a popularność organizacji wynika przede wszystkim z zatrudniania postaci kontrowersyjnych i rozpoznawalnych w sieci. Niekiedy pojawiają się też osoby z przeszłością sportową, jak Marcin Najman (mistrz Europy w kickboxingu) czy próbujący swoich sił w KSW Paweł "Popek" Mikołajuw.

Fani Fame MMA chętnie płacą za oglądanie freak fightów, które niekiedy trwają po kilkadziesiąt sekund. Organizacja dorobiła się już swoich "gwiazd", z Martą Linkiewicz, Anielą Bogusz i Markiem Kruszelem na czele.

Zarobki w Fame MMA. Ile dostają zawodnicy?

Jak wynika z informacji kanału "Dla Pieniędzy", stawki za poszczególne pojedynki kształtują się na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Rekordową "wypłatę" otrzymała Aniela "Lil Masti" Bogusz, która za starcie z "Linkimaster" miała otrzymać aż 450 tysięcy złotych (Fame MMA 4).

Marta Linkiewicz pokazuje pośladki na Instagramie [ZDJĘCIA]

Bardzo szybko bogaci się też "Lord Kruszwil". Marek Kruszel za pojedynek z Mateuszem 'Mini Majkiem' Krzyżanowskim na gali Fame MMA 5 miał zarobić 300 tys. zł. Za 47-sekundową walkę z Esmeraldą Godlewską Marta Linkiewicz dostała ponoć 200 tys. zł.

Jak wskazują autorzy zestawienia, ze względu na pandemię koronawirusa na ostatniej gali, już po lockdownie, zarobki zmalały, ale "Linkimaster" wciąż może liczyć na sowitą zapłatę. Za zwycięstwo z Martą "Martirenti" Rentel zainkasowała 120 tys. zł. Niewiele mniejsza kwota zasiliła konto Damian "Stifler" Zduńczyk, który za porażkę z "Popkiem" otrzymał 100 tys. zł.

RadioZET.pl/Dla Pieniędzy YT