Zamknij

Protesty ministerstwa, zgoda policji. Gala Fame MMA 6 na ostatniej prostej

26.03.2020 18:21
Fame MMA 6
fot. Fame MMA/Facebook

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowana na 28 marca gala Fame MMA 6 odbędzie się pomimo stanu epidemii w kraju. Ministerstwo Sportu zaleca jednak, by organizatorzy zweryfikowali swoje plany i odwołali wydarzenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

KSW, największa federacja MMA w Europie, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, który wiązał się z zakazem organizacji imprez masowych, postanowiła zrezygnować z przeprowadzenia gali o numerze 53, na której walczyć mieli m.in. Michał Materla i Mateusz Gamrot. Od tego czasu sytuacja w Polsce związana z pandemią koronawirusa jeszcze się zaostrzyła - żyjemy w stanie epidemii, nie możemy gromadzić się w grupach większych niż dwie osoby, a mimo to Fame MMA usilnie próbuje doprowadzić swoją galę do skutku. I wygląda na to, że to się uda.

Czy gala Fame MMA 6 się odbędzie?

Fame MMA zyski czerpie głównie ze sprzedaży transmisji w systemie pay-per-view, a nie z praw telewizyjnych czy z biletów. Dlatego też łatwiej jej zmienić formułę wydarzenia. Znaleziono przy tym "furtkę" umożliwiającą przeprowadzenie gali - oficjalnie nie będzie to impreza sportowa, odbędzie się bez udziału publiczności, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, także higienicznych, ale będzie miała status widowiska telewizyjnego. Odbędzie się w studio, a nie na hali.

- Ta gala odbędzie się, ale nie na hali w Częstochowie. Naczelnik sztabu poinformował mnie, że gala ma mieć charakter programu telewizyjnego i wówczas będzie zgodna z rozporządzeniem, bo programy telewizyjne są normalnie nagrywane. Natomiast gdzie ta gala ma się odbyć, to my już nie wiemy. Hala w Częstochowie odmówiła zgody na nagranie takiego programu - powiedziała w rozmowie z WP Sportowymi Faktami Marta Kaczyńska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ministerstwo Sportu o Fame MMA 6

Innego zdania jest Ministerstwo Sportu. "Z naszego punktu widzenia, ta impreza nie powinna się odbyć. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek, żeby nie narażać innych osób biorących udział w tym wydarzeniu na zakażenie koronawirusem. Jest to zagrożenie nie tylko dla zawodników, ale także dla osób z obsługi - oceniła Agnieszka Roszkiewicz, rzeczniczka Ministerstwa Sportu. "W naszym odczuciu jest to impreza sportowa i na pewno przy jej produkcji, nawet tylko telewizyjnej, będą brały udział co najmniej dwie osoby, więc jest to niebezpieczne" - podkreśliła.

Dodała jednak, że to prywatne przedsięwzięcie, w związku z czym oficjalnie resort nie może go zakazać. Odpowiedzialność za ewentualne późniejsze negatywne skutki zdrowotne i ewentualne zakażenie uczestników gali spadnie na organizatora.

Na gali Fame MMA 6 zobaczymy m.in. Marcina Najmana i Martę "Linkimaster" Linkiewicz. Gala Fame MMA 6 na żywo na sport.radiozet.pl w sobotę 28 marca od godz. 20.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty