Zamknij

Gala Fame MMA 6 bez udziału publiczności. Organizacja ma plan awaryjny

10.03.2020 14:35
Fame MMA 6
fot. Fame MMA 6/Facebook

Gala Fame MMA 6 w Częstochowie najprawdopodobniej odbędzie się bez udziału publiczności - przekazano w oficjalnym komunikacie. Organizacja większość swoich zysków czerpie z transmisji w systemie pay-per-vier, w związku z czym łatwiej jej zmienić plany niż federacji KSW, która swoją galę numer 53 w Łodzi odwołała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z ministrami poinformował o wprowadzeniu zakazu organizacji imprez masowych w całym kraju. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Potwierdzono już 21 przypadków zachorowań.

Fame MMA odbędzie się w studiu?

Zakaz uderza w sport, a jego efektem jest m.in. zamknięcie stadionów dla kibiców w meczach ekstraklasy i reprezentacji Polski. Część wydarzeń zostanie lub już została odwołana (np. KSW 53), organizatorzy innych muszą zmienić plany. Tak jest w przypadku gali Fame MMA 6, która ma się odbyć 28 marca w Częstochowie.

"W związku z dzisiejszym wystąpieniem Premiera Morawieckiego i idącą za tym decyzją wojewody śląskiego będziemy zmuszeni do zmiany formatu gali FAME MMA 6. Prawdopodobnie event odbędzie się, tak jak planowano - 28 marca, jednak bez udziału publiczności. Potrzebujemy kilku dni, by ustalić szczegóły z wojewodą śląskim i przekazać Wam dalsze informacje" - czytamy w komunikacie.

"Pragniemy poinformować wszystkie osoby, które zakupiły bilety na galę, że Federacja FAME MMA dokona zwrotu pieniędzy. Każdy, kto zakupił bilet, otrzyma oficjalne potwierdzenie na maila, a zwrot środków nastąpi do 14 dni od momentu wysłania potwierdzenia" - dodano.

Niewykluczone, że gala Fame MMA 6 odbędzie się w wynajętym studiu, do którego wstęp będą mieli tylko zawodnicy i ekipa realizująca transmisję w systemie PPV.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

RadioZET.pl