Zamknij

Fame MMA pozywa nielegalnych streamerów. W grę wchodzi ogromna kwota

Krzysztof Sobczak
21.06.2019 12:22
Fame MMA 4
fot. Mateusz Jagielski/East News

Fame MMA 4. Przed sobotnią galą w Częstochowie, którą będzie można obejrzeć jedynie w systemie pay-per-view (PPV), federacja ostrzegła internautów, by nie streamowali wydarzenia na swoich kanałach. Za nielegalne udostępnianie transmisji grożą pozwami. Ujawniono przy tym, że w prokuraturze jest już 100 zawiadomień, a roszczenia sięgają blisko 4 mln złotych!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fame MMA to walki na zasadach MMA, w których biorą udział patostreamerzy, patoinfluenserzy i wszelkie maści inne osoby związane z patologicznymi zachowaniami w internecie, a także YouTuberzy, którzy dla wielu młodych ludzi są idolami. Pierwsze gale odniosły olbrzymi sukces, a pojedynek Godlewska vs Linkiewicz odbił się szerokim echem.

Zobacz także

Federacja idzie za ciosem i w sobotę 22 czerwca odbędzie się kolejna gala, na której zobaczymy m.in. walkę Lil Masti vs Linkimaster. Przed wydarzeniem Fame MMA ostrzegło internautów, by nie próbowali udostępniać transmisji na swoich kanałach. Takie nielegalne praktyki pojawiały się przy okazji poprzednich edycji - internauci płacili za PPV, a następnie, by podbić własną popularność, streamowali sygnał na swoich kanałach.

Fame MMA 4: Pozwy w prokuraturze

W związku z takimi zachowaniami Fame MMA złożyło ponad 100 zawiadomień do prokuratury, w których domaga się rekompensaty. Roszczenia wynoszą 3,8 miliona złotych, a rekordzista ma zapłacić 2,4 mln zł.

"Zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne rzeczy robicie instynktownie, nie myśląc przy tym zbytnio o konsekwencjach. Mamy do Was prośbę. Zastanówcie się zanim podejmiecie próbę restream'u. Tym bardziej apelujemy do osób niepełnoletnich: pamiętajcie, że odpowiedzialność finansowa spada na Waszych rodziców, a kwoty, które potrafi wygenerować taki restream są gigantyczne" - czytamy w oficjalnym komunikacie Fame MMA.

Relacja na żywo gali Fame MMA w sobotę 22 czerwca o godz. 20 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl